| Shar0nSpitz a întrebat:

Ce sa fac daca mama e COMUNISTA, nu intelege ca nu mai e cum era pe vremuri si nu ma lasa sa ma pensez si sa imi dau jos mustata? sad De mustata deja imi e mie jena... o sa ajung sa stau inchisa in casa din cauza asta laughing))))

Răspuns Câştigător
| Teodoraa6 a răspuns:

Sa inteleg ca mama ta e genu ala care spune :"daca ti-o dai jos acum, cand vei fi mai mare o vei impleti"? laughing
Pai ai doua variante:
1. Incerci sa o iei cu binisoru si sa-i explici ca nu te simti bine in pielea ta si bla bla bal. si ca toate colegele/prietenele tale fac asa si e ceva normal... si probabil ea va spune:" nu ma intereseaza, colegele/prietenele tale sunt proaste nu stiu blablabla"...(aproape toate trecem prin asta la inceput)
2 Saaaauuu ai putea sa te duci la salon sa dai gen 7-8 lei s ate penseze acolo, mustata sa ti-o iei tu, o prietena sau tot la salon... nu iti mai poate face nimic, doar nu poate da timpul inapoi...cand ai nevoie faci la fel, pana se obisnuieste cu ideea.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Explica-i ca nu poti sta asa si trebuie sa inteleaga ca ai niste necesitati ca orice om. Daca nu te faci pe ascuns si gata.

| Sara2 a răspuns:

Nu te lua dupa ea, serios acum du-te la un salon nu este scump penseaza-te si da mustata jos, eu fac asta de la 19 ani, inainte nu aveam mustata

| neutrino a răspuns:

Comunista sau nu, te-ai intrebat macar o singura data daca mama ta nu cumva poate sa aiba si dreptate? Nu cred ca ea isi doreste o fata urata!

| mont a răspuns:

Incearca sa ii zici ca e ceva normal, si colegele tale o fac, prietenele la fel, ca iti e rusine sa nu o faci si tu si ca vor rade de tine. Daca nu intelege si nu intelege nu prea ai ce face, esti inca minora si dependenta de parinti. sad

| rapp2020 a răspuns:

Incearca sa-i explici in ce situatie jenanta te pune.si totusi ce poate sa-ti faca?laughing daca te pensezi singura si iti dai jos mustatA>? poate nici nu observawinking

| Lana13 a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza?

| Shar0nSpitz explică (pentru Lana13):

Nu apuc sa ii zic nimic si incepe si zice " Incheiem subiectul si gata, nu te las " si plus de asta ii mai baga in cap si verisoara mea "draguta" sa nu ma lase, ca dupa o sa ma pensez toata viata. Aaaaaaaaaaaaaaah, sa zicem ca sprancenele nu sunt o problema...dar mustata asta o uraasc!

| moxy17 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa stai de vorba cu mama ta si sa ii explici cum stau lucrurile!