| anonim_4396 a întrebat:

Ce solutii ar exista sa am parul ca in aceasta poza:

http://optimalbeauty.ro/wp-content/uploads/2012/07/par%2 0drept.jpg

Aici este un tratament cu keratina dar am inteles ca exista si un tratament de la Syoss sau poate ma insel eu.Cateva idei?

Dau funda

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Stii nu iti merge imaginea, dar am gasit-o in sectiunea coafor daca nu ma insel.
E fata cu parul blond lung nu?
Foloseste ulei de ricin il intareste si il face mai gros!
Mai bine decat toate chimicalele din masti care nu au efect!
E parerea mea.
Bine acum tine cont si de calitatea parului tau, daca ai putin iti dai seama ca nu se vede asa sad, plus ca parul este coafat perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Laura927):

Da.Aceea e poza.Am ulei de ricin dar parul meu este putin ondulat si des iar eu il vreau drept. De aceea intrebam

| Laura927 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea este la salon,iti dai seama ca are parul spalat si intins acolo, de obicei cu feonul si cu peria ramane drept, asta bineinteles trebuie sa stii cum.happy
Ai nevoie de un feon si o perie grasa rotunda laughing
Stii un mic secret, dupa ce il stergi putin cu prosopul, pune-i spuma si apoi incepe sa il intinzi.
La capete daca inca mai sta putin ondulat poti pune placa putin dar nu inainte sa folosesti protectie termica.
E mai greu la inceput dar dupa asta iti intra in obisnuinta si nu ti se va mai parea asa de greu.

| AikkoxD a răspuns:

Niciun tratament nu-ţi va face părul drept cum e în poza aia.Doar dacă îl ai tu aşa din naştere. Ai nevoie de:
spray/soluţie pentru protecţie termică.
o placă bună (ghd styler folosesc eu, e excelentă, preţ 500 ron aproximativ)
un spray/soluţie pentru îndreptarea părului.
Nu ai nevoie de foehn şi perie. Va sta drept ca în poză cam 1-2 zile, după începe să se onduleze. Dacă ai părul mai mult drept decât ondulat, nu o să ai probleme. Uleiul de ricin ajută la creşterea părului, nu la îndreptare.