| Meryem027 a întrebat:

TPU! Daca folosesc un tratament pentru fata, mai exact pentru cosuri si daca ma dau cu fond de ten in timpul zilei, poate dauna?

5 răspunsuri:
| catutza_7860 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Trebuie sa ma dau cu fond de ten cand ma duc la scoala asa ca folosesc tratamentul seara inainte sa ma culc si a doua zi ma dau cu fond de ten si nu imi dauneaza

| Năpârlici a răspuns:

De ce nu incercati sa faceti o mica pauza? Asa va puteti lasa tenul sa mai respire putin si pe timpul zilei si isi va face efectul si mai bine tratamentul. Parerea mea un ten cu cosuri e urat acoperit de fond de ten.Lasand asta la deoparte si sa.ti raspund tie, nu cred ca dauneaza, dar cel mai bine e sa il lasi putin liber macar fara fond de ten si pudra.

| Meryem027 explică (pentru Năpârlici):

Hei,nu ma dau cu fond de ten in general, nici cu pudra, pentru ca nu am nevoie, dar in ultimele zile mi-au iesit cateva cosuri si am umblat eu pe acolo, am facut o iritatie de toata frumusetea. De asta e nevoie sa ma dau in zilele astea pana imi trece, in general sunt adepta a NU folosi fondul de ten, pudra etc.

| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Fondul de ten poate intr-adevar proteja tenul, dar nici prea recomandat nu e, adica e mai bine fara el.
Poti cosuri poti folosi si argila, pe care o gasesti la farmacie.O cutiuta cu praf de argila costa 4-5 lei si te tine destul de mult timp. Usuca foarte repede cosurile si calmeaza iritatiile.Te poti spala pe fata si cu ceai de musetel.
O seara cat mai frumoasa!

| Năpârlici a răspuns (pentru Meryem027):

Ah ce dragut, atunci scuza.ma pentru neintelegere! Ok atunci ai un plus de la mine si eu sunt de aceeasi parere happy