| adelolyta a întrebat:

imi spune-ti va rog cum se face modelul acela cu ziarul pe unghii? fundoi :*

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| andra1223 a răspuns:

Pai..ai nevoie de un lac alb, unul transparent, spirt si bucati de ziar :D
Te dai cu lac alb si il lasi sa se uste. Dupa, iti bagi unghia in spirt si pui o bucate de ziar pe ea. Tii apasat aproximativ 5 secunde. Dupa, dai cu lac transparent, pentru ca sa nu se stearga literele. :D Ca sa intelegi mai bine: http://www.youtube.com/watch?v=2kcdt4_5Ncc :)

| Macioi a răspuns:

Pasul 1:Te dai cu oja si lasi sa se usuce
pasul 2:pui ziarul pe unchie
pasul 3:dai cu spirt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0.Te dai cu lac alb pe unghii.
1.Iei spirt sau alcool si il pui intr-un bol
2.Iti pui unghiile si ziarul in el si lasi 5-10 minute.
3. Aplici ziarul pe unghii si lasi 2 min si gata.

| melissaandra a răspuns:

Pai pune ziarul si partea alba a unghiei alba sa o lasi asa si sa pui peste alb ..si asa se face

| Andreea_5876 a răspuns:

Iti trebuie un ziar(nu revista pentru ca are paginiole lucioase si sunt prea groase), oja mata, lac de unghii si alcool(spirt de exemplu) sau apa la alegere.
Tai bucati de ziar putin mai mari decat unghia. Iei bucatica de ziar o inmoi in alcool sau apa(nu trebuie sa o ti mult, doar sa o uzi) apoi o pui pe unghie si presezi usor cu un betisor de ureche. Dupa 45 de secunde indepartezi cu grija ziarul, iar apoi dai cu lac, insa o singura data si nu apasa pe pensula pentru ca exista riscul sa se intinda cerneala de la ziar.
Succes!

| adelolyta explică (pentru Andreea_5876):

Si merge si cu apa? sau trebuie neaparat spirt?