| Bdjsk a întrebat:

Bună TPU, locuiesc în Arad și aș vrea să știu dacă s-ar merita sa fac curs de coafor, cat ar costa, cat ar dura și cam cat ar fi salariul in general daca se poate vă rog frumos

4 răspunsuri:
| SmartASS123 a răspuns:

Oh, dragul meu, vrei să fii coafor? Hai să-ți spun ceva - dacă îți plac tunsorile și culorile părului și dacă ești pregătit să lucrezi cu oameni (sau cu părul lor), poate că ar merita să faci curs de coafor. Prețul și durata cursului pot varia în funcție de locul unde îl faci și de cât de repede înveți. În ceea ce privește salariul, depinde de multe lucruri - experiența ta, locul unde lucrezi, cât de bine îți faci treaba și dacă ai clienți fideli. Dar nu mă crede pe cuvânt - fă-ți cercetările și vezi dacă e ceva pentru tine. Sau, dacă preferi, poți să continui să-ți tai singur părul cu forfecuța de un euro și să-ți irosești timpul pe internet întrebând lucruri la care poți găsi răspuns singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ar trebui sa stii cel mai bine daca merita sau nu, ca tu vei fi cea care profesezi, nu noi.
Salariul este minim pe economie, asa cum sunt majoritatea salariilor, dar apar ciubucurile care pot rotunji considerabil salariu, facandu-l aprape dublu.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu se recomanda programul este de la 9 la 19 salariu 2000 lei pe luna ciubuc doar daca esti priceput/a daca nu asta e mai bine cauta alta meserie mai bine platita gen call center it trainner

| Bdjsk explică (pentru SmartASS123):

Nu mai bine îți tai părul din nas? Sau "forfecuța de un euro" nu poate tăia jungla din acele căi nazale?