| bibiiiy a întrebat:

Mai am putin si fac 13 ani,si sunt slabacrying. Daca aproprii gambele,se aproprie si genunchii,dar la pulpe,in sus, am paranteza cam de 2 degetecrying(( Ce ex.as putea sa fac ca acea paranteza sa nu fie vizibila? Mentionez ca mananc foarte mult, dar ard caloriile repede si imi este foarte greu sa iau in greutatecrying

Picioarele perfecte trebuie sa fie apropriate in partea de suss? Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| Devii a răspuns:

Buna!
Multi ar vrea sa fie in locul tau sa nu se chinuie cu diete pentru slabire si mentinere a siluetei. Incearca sa mananci regulat, sa ai 5 mese pe zi, 3 principale si cele 2 atunci cand simti nevoia de mancare, si mananca sanatos! Mancare bogata in proteine, fibre, fier, vitamine. Asa iti creste is imunitatea. Nu manca dulciuri si porcari in exces. Nu ajuta la nimic. Decat ca iti face stomacul praf...

Sper ca te-am ajutat.
Funda?puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Crazyfish a răspuns:

Are cea mai sexy paranteza si ea se plange!
Girl, mai bine ca o caprioara decat ca o bivolitsa, retine.

| bibiiiy explică (pentru Devii):

Mananc de 5 ori pe zi si ma ingars foarte greu:]]

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, e foarte bine ca mananci mult si ca arzi repede caloriile.Sa consumi cat mai multe fructe si legume, si cam 3-4 lingurite de miere pe zi.Nu-ti face probleme, inca formarea piciorului nu e definitivata.Cu timpul se va forma.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bibiiiy):

Ce mananci concret?

| bibiiiy explică (pentru Cosmin86):

Dimineata la ora 7:00-Mic de jun. (Cereale, unt cu miere si ceai, etc.)
ora 10:oo-gustare(Un iaurt cu fructe etc.)
ora 11:30-Pranz(Cartofi prajiti cu carne, Orez)
Ora 14:00-Gustare(Sandwich)
Ora 17:00-gustare(Lay's,Viva Chipshappy
Ora 19:30-Cina(paste,piure,peste etc.)

| Cosmin86 a răspuns (pentru bibiiiy):

E ok pentru ingrasare ce mananci tu, incearca 2 chestii :

1. sa mananci mai mult
2. fa si sport, ca sa ai forme

Oricum, ai doar 13 ani, metabolismul tau o sa se schimbe mai tarziu, inca esti in crestere.

| bibiiiy explică (pentru Cosmin86):

Okhappy Am sa tin cont de sfatul tauhappy