| DeeDee01 a întrebat:

Buna TPU mi-am cumparat niste aplicatii de pus pe unghii. Pe spatele ei scria ca trebuie pusa mai intai aplicatia apoi dat cu lac de unghii sau oja dar am facut asta si nu prea se vede modelul. Niste sfaturii, Am procedat bine? Dau Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| swgirl a răspuns:

Pai. nu prea e bine daca ti=ai aplicat modelul si apoi ai dat cu o oja rosie de ex, nu se mai vede. cureti cine unghiile, aplici stratul de oja, chiar si doua. le lasi bine sa se usuce, aplici modelul apoi un strat de lac. o sa iasa o manichiura ca la carte! :* succes. fundita?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| oana2508 a răspuns:

Eu tot asa fac, dai lacul peste. altfel se va dezlipi. din punctul meu de vedere ai procedat f bine

| Simonaaaaa a răspuns (pentru swgirl):

Nu terbuie sa lase oja sa se usuce. Din contra pui modelul inainte sa se usuce oja pentru ca se lipesc mai bine.winking