| Anda357763 a întrebat:

Pentru feteee! Pentru a obtine bronzul ACELA aplic din camera crema spf, appi pe plaja uleiul? Sau cand ajung pe plaja aplic uleiul in functie de piele si crema spf cand e soarele mai puternic sau pe zonele expuse chiar si in apa?
Sau ..cum va bronzati voi pentru a obtine bronzul mult dorit? Mentionez ca nu am pielea alba ca laptele, dar nici foarte inchisa.
Nu stiu cat de corecta e categoria.dar. fara rautati.

Răspuns Câştigător
| maryjane11dd a răspuns:

Eu pana sa plec la mare am fost de vreo 3 ori la piscina pentru a ma bronza putin, cat am fost la piscina nu m-am dat cu ulei sau crema si am avut cateva arsuri, dar cand am fost la mare m-am dat cu o ora si jumatate inainte sa stau la plaja cu o crema de protectie cu 50%, iar cand am ajuns pe plaja m-am dat cu un sprey pentru bronz rapid protectie de 6% si am un bronz minunat si nicio arsura happy

2 răspunsuri:
| Anda357763 explică (pentru maryjane11dd):

Multumesc. Eram curioasa sa stiu daca pot sa ma dau cu crema de protectie inainte si cand ma duc pe plaja cu ulei. Mersi. happy

| maryjane11dd a răspuns (pentru Anda357763):

Cu drag! happy