| Andreea23456 a întrebat:

Simt nevoia să mă descarc oarecum aici, vreau niște sfaturi concrete, dacă se poate și mai bine ar fi să imi vorbiți din experiență nu din necunoștință de cauză. Acum circa 1 an, m-am vopsit. Părul meu natural fiind un șaten deschis, din dorința mea arzătoare de când eram o fetiță destul de mica și imi plăceau brunetele, dar nu acel brunet..nu de negru vorbesc, ci de un ciocolatiu sau șaten inchis. Ceva asemănător ca al Antoniei sau al Cristinei Ich, bun.Zis si facut. M-am vopsit un saten inchis, imi iesisera mie insa avea reflexii roscate ceea ce imi displacea total, m-am vopsit si a doua oara, la fel pana a 3-a ora cand mi-am luat un castaniu, repet nu NEGRU! Cu negru nu m-am vopsit niciodata si a iesit un saten dar destul de inchis, usor spre negru pot spune. De atunci de pe la inceputul lui decembrie nu m-am mai vopsit, am 3 luni deja...ideea e ca parul meu, jumatate din el s-a deschis. S-a facut nuanta pe care o aveam inainte, de saten deschis cu niste reflexii blonde. Dar jumatate din el, a ramas spre negru, ceea ce ma face sa il port mai mult in coc. La salon nu ma duc! Stau intr-un oras destul de incuiat si sunt convinsa ca nu o sa imi iasa mie ce vreau. Intrebarea mea e, decolorare pe baza naturala este! Adica da roade? Sau daca mai astept cel putin jumatate de an sau un an, parul meu isi va reveni cat de cat? Imi cer scuze ca m-am lungit, dar am vrut sa dezvolt cat mai bine..ca sa ma intelegeti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu sunt specialist, dar știu sigur, că podoaba capilară crește pe parcursul întregii vieți. Dumneavoastră ați dori o decolorare naturală. Dar, nu există așa ceva. O soluție ar putea fi, în funcție de lungimea părului, să mai scurtați din el. Repet, scurtat, nu băiețește, nu la zero. Prin scurtare, îndepărtați vârfurile, dar accelerație schimbul de păr. Eventual, lunar, scurtați puțin, lăsați să crească, iar scurtați. Cum este arta bonsai.
Succes!

2 răspunsuri:
| Andreea23456 explică:

De fapt, am menționat că imi cer scuze că m-am lungit cu vorba, și stai un pic, ești obligat/ă să citești? Ocupă-ți timpul cu altceva, trăim in anul 2019, o doză de respect nu ar strica. Have a nice day!

| romeo78 a răspuns (pentru Andreea23456):

Nu te mai scuza față de nimeni! Scrii cât consideri că este nevoie. Unii de aici, chiar dacă nu știu nimic, scriu orice, oricum.