| danceisme a întrebat:

happy vreau sa-mi fac suvite cu hartie creponata.eu sunt bruneta, ce culoare m-ar prinde cel mai bine? ce modalitate trebuie sa folosesc? cat rezista?

11 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Rosu ar fi cel mai potrivit insa nu o sa te tina mult maxin 3-4 luni eu iti zic sa te duci la un hair stylist

| mihaelaalol a răspuns:

In gerenral culorile deschise gen:roz, blue deschis(light blue), verde(light green-culoarea prazulie), galben, portocaliu deschis
O sa te tina cam 2-3 luni(depinde cat de des te speli pe cap)
sper ca te-am ajutat!
funda?!

| MadRaven a răspuns:

Buna!
Cred ca cel mai potrivit ar fi rosu, albastru, verde sau mov.
Numai bine!happy

| ElenaSA a răspuns:

Roscat cred ca ar fi mai frumos.

| RobertMoon a răspuns:

Rosu visiniuwinking

| JustSmileK a răspuns:

Si eu as vrea sa imi fac rosii, cred ca s-ar vedea cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai intai trebuie sa iti decolorezi suvitele pe care vrei sa le vopsesti.happy
Le vei avea blonde. Daca iti place cum iti sta, poti sa ramai asa.
Eu am avut suvite roscate (am parul negru) si imi statea bine.
Mai intai le-am decolorat (pentru ca altfel nu prindea culoarea), apoi le-am vopsit cu vopsea de la kalos si au rezistat mult timp, doar ca au inceput putin sa se deschida la culoare.
Nuantatorul se ia doar dupa cateva spalari, depinde de marca.
Bafta!

| Katoky a răspuns:

Buna!
Cele mai frumoase si in trend sunt suvitele foarte subtiri si vopsite in culori cu tenta metalica.

De asemenea, revin la moda in aceasta iarna varfurile decolorate sau vopsite blond ori roscat.

Culorile cele mai potrivite pentru parul brunet sunt: albastru metalic, verde metalic, roscat, rosu de burgundia si aramiu.
Poti face suvite colorate numai bretonului, lasandu-ti restul parului in aceeasi culoare uniforma. Acest look este pentru femeile rebele, care vor sa iasa in evidenta.

Look-ul clasic cu suvite decolorate numai in partea din fata si usor ondulate revine. Acesta se potriveste perfect femeilor de business, care vor sa aiba acel aer de seriozitate si de eleganta.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

De unde ai scos tu 3-4 luni straight face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai posibil e sa-ti tina pana la prima spalare. Pe par brunet nu ai cum sa obtii nuante puternice doar sa dai radiatii. Si mai sigur ti-ar iesii cu fuxina, carmin, violet de gentiana sau albastru de metin decat cu acele hartii happy.

| crimena22 a răspuns:

Poti sa le faci degrade(pentru cine nu stie din ce in ce mai inchis sau deschis).