Întrebare recomandată | BRONSON33 a întrebat:

Vreau sa stiu care e cel mai bun sapun pentru ten. Am tenul gras (uleios) am nevoie de un sapun care sa usuce piela da nici chiar sa imi usuce complet. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Protex roz. Cel albastru e barbatesc.

11 răspunsuri:
| BRONSON33 explică (pentru Peridava):

O sa le incerc pe toate. Azi am fost la magazin si am vazut ca is vreo 4-5 sapunuri diferite de la Protex. Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ivapur

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat eu ivapur, scump si nu rezolva nimic!

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Sapunul usuca pielea, crede-maa am de ani de zile acnee. asta mi-a zis dermatologul, am fost de sute de ori acolo!
orice gel de spalare pentru acnee. e special conceput. e mai ok

citeste mai multe aici
www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/04/03/acnee/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wolder):

Ah as strange de gat toti endocrinologii care au pact cu bioderma si nu au avut niciodata acnee. in romanele de dragoste acneea provine de la sangele fierbinte. cum zice jurnalbizar, ai incercat sa mergi la endocrinolog? de acolo vin toate problemele

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mers. probleme hormonale nu sunt, nici la glanda nu am nimic. am incetat acum o luna sa merg la dermatolog cand mi-a zis ca pana nu voi naste nu imi vor trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wolder):

Ar fi o idee sa iei anticoceptionale timp de o luna, sora mea a incercat aveand dureri menstruale insuportabile si a scapat si de acnee printre altele

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat aproape un an

| mona2012ro a răspuns:

Sapun cu sulf. Stiu ca suna ciudat, dar chiar exista, se gaseste la farmacii. Faza e ca miroase un pic cam naspa, asa ca cel mai bine e sa nu te speli cu el exact inainte sa te intalnesti cu cineva. Poti, de exemplu, sa il folosesti seara, inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu de sapunurile cu sulf...cand eram mai tanat le foloseam pentru acnee. Dar cel mai in masura este un medic dermatolog sa-ti prescrie ceva. Mie mi l-a recomandat la momentul respectiv tot un medic. Dar vezi timpurile se mai schimba. poate ca a aparut ceva nou. Oricum este bine si igienic daca folositi sapunuri solide..ca fiecare membru al familiei sa aiba propriul sau sapun.

| BiuL a răspuns:

Nu te da cu sapun pe fata, usuca tenul! Foloseste o lotiune speciala de curatare a pielii sensibile de pe fata