| blondinaa99 a întrebat:

Buna TPU :*! Vreau sa va spun ca am probleme cu cosurile cam de 2-3 ani iar acum am 14 ani. Anul trecut am fost la un doctor dermatolog, am fost 4-5 luni, ma tineam de cremele care mi le dadea, am luat pana si antibiotice, la inceput parca mi-au mai disparut dar dupa ceva timp mi-au aparut din nou si nu m-am mai dus pentru ca am spus ca ma duc degeaba... Vreau si eu o crema ceva dar sa fie buna, pe care ati incercat-o si voi. Sincer nu mai suport sa am atatea cosuri pe fata si pe spate am foarte multe si m-am saturat. Am luat pana si anticonceptionale dar am luat doar cateva zile pentru ca incepusem sa ma ingras. Va rog o crema, pastile sau ceva bun sad
V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta :* :*
Multumesc :*!

6 răspunsuri:
| pufuletziii a răspuns:

Cosurile sunt naturale, vin si dispar cu timpul. Unele persoane au mai multe, altele mai putine. Nu trebuie sa te simti rau din cauza asta, e ceva normal.big grin Daca nu merge cu creme, foloseste un fond de ten...

| crazypretty a răspuns (pentru pufuletziii):

Sa nu mai spui asta nimanui ca se trec de la sine pentru ca treaba sta in urmatorul fel daca las un cos sa se treaca de la sine acesta va lasa in urma sa o cicatrice spre deosebire de un cos tratat ce lasa o pata care se trece in cam 6 luni ori o cicatrice nu trece niciodata plus frustrarea pe.care o simte acea persoana sa fim seriosi nimeni nu se simte confortabil cu cosuri pe fata si unul te enerveaza dar cateva zeci

| pufuletziii a răspuns (pentru crazypretty):

Si eu am avut cosuri, dar mi-au trecut in maxim 3 zile fara sa lase urme. Nu stiu despre ce vorbesti acolo...Mar rog, asta era parerea meahappy

| crissa20 a răspuns:

Buna,incearca un sapun antibacteriac, eu folosesc igienol, apoi da-te crema-gel de la elmiplant
https://www.google.ro/......ps?/search
si in final daca doresti te poti si machia pentru ca aceasta crema este si baza de machiaj! a si nu-n ultimul rand nu uita sa folosesti un exfoliant si o masca pentru fata o data la 3 zile! eu folosesc de la avon! bafta

| RobbyPh a răspuns:

Foloseste Senerit :) E foarte bun https://www.youtube.com/watch?v=gY1w6riA4uU

| crazypretty a răspuns:

Sper sa iti fiu de ajutor eu am folosit brevoxyl aveam fruntea si obrajii pline de cosuri si in doua saptamani au trecut ce este drept in urma lor au ramas pete pentru care am folosit glyco-a de la isispharma si datorita acestui produs si petele au disparut in circa o luna.De asemenea este bine de stiut faptul ca trebuie tinut un tratament continu si acum folosesc un gel de curatare cu acid salicilic clin&clear si crema hidratanta antiimperfectiuni elmiplant acest acid ore proprietatea de a patrunde in tesuturi si de a reduce marimea porilor, doar produsele ce contin acest acid reduc marimea porilor si pentru un cos ce mai apare pe ici colo folosesc eryfluid