| AdynaLove30 a întrebat:

Vreau ceva sfaturi cum sa fiu mai frumoasa ca sa il suprind pe un baiat la care tin mult cand se intoarce de la mare cam intr-o luna. Vreau sa fiu mai frumoasa, ceva sfaturi tipsuri cevabig grin? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

Daca te place te place asa cum esti, nu un machiaj o sa-l faca sa te placa mai mult ( nu neg ca o femei nu arat bine cu machiajul dar daca lui nu-i place de tine poti sa faci tu aranjatu' aranjatului ) ( asta nu inseamna ca trebuie sa nu te ingrijesti ZILNIC )

| Aphrodytha a răspuns (pentru Aphrodytha):

Femeie * arata *

| τττ a răspuns:

Bună.
Băieții adoră fetele naturale.Așa că nu exagera cu fardurile.Un gloss și puțin rimel sunt suficiente! Lasă-ți părul desprins.Cu siguranță vei fi frumoasă și naturală!
Pa, pa.

| AntoniaRaluca a răspuns:

Daca vrei sa slabesti,citeste dieta keto. poate te ajuta.
poti sa te speli cu gel de dus Dove, face pielea fina.
te poti spala cu ceai de musetel pe par.(dupa multe spalari ii deschide putin culoarea)
cu pasta de dinti pe fata, poti sa scapi de cosuri. daca te intereseaza si alte procedee naturale de ingrijire, poti sa ma intrebi.
PS. daca baiatu nu te place, nu te chinui. cauta altu happy

| AdynaLove30 explică (pentru AntoniaRaluca):

Ma place stiu asta laughing Dar vreau sa ma placa mai mult laughing

| Maria_Ana_1995_e a răspuns:

Uite cateva tipsuri pentru a arata mai bine :
-foloseste un glos de volum de preferabil o culoare care sa mearga cu tenul tau
- cumparati un rimel de volum cu intoarcere de 360 de grade ( crede-ma face minuni)
-daca ai cercane ori de la oboseala ori "mostenire" cumparati un corector de cearcane
-daca ai parul lung lasa-l desprins si prindeti intr-o parte o sufita cu o clama sau onduleazal deoarece vara asta parul ondulat este la moda, daca ai parul scurt nu-i pace nimic
- foloseste un parfum dulce sau unul pe care sti ca el il adora
-cauta pe internet fel de fel de masti pentru improspatarea tenului si pentru estomparea cosurilor
- nu folosi fard deoarece baietii nu prea raspund bine la el
Astea sunt sfaturile mele pentru tine

| Fayree a răspuns:

Buna:X paii pentru ten: curatal zilnic cu un gel pentru curatare in profunzime hidrateazal mereu sau daca vrei ceva natural incearca sa folosesti ceai de musetel (fierbi ceaiul de musetel il lasi la racit iei o discheta demachianta si te dai cu el pe fata dimineata si seara) si in loc de crema incearca sa aplici iaurt face minuni, sani : incearca cand faci dusi sa alternezi apa calda cu cea rece iti va tonifia bustul, aplica o crema delicata si hidratanta de cate ori iti amintesti si daca nu ai sani incearca un sutien cu push-upwinking picioare: (sa te epilezi de fiecare data cand este nevoie la fel si in zona subratului), apica o crema hidratanta parul:daca se ingrasa repede evita sal speli odata pe zi pentru ca il vei strica evita vopseaua foloseste odata pe saptamana o masca naturala pentru par (masca consta in : bate 2 oua bine si aplica ulei de ricin ssau masiline sau ambele amesteca bine umezesteti parul aplica masca infasoaro intr-un celofan si peste un prosop si stai asa timp de 30 de min)nu folosi placa sau ondulatorul dar daca faci asta foloseste un spray pentru protectia calduri corp:aplica periodic o crema cu multi vitamine f hidratanta (ai grija sa folosesti zilnic un deodorantbig grin) calcaie: incearca sa eviti bataturile si basicile mai ales vara pentru ca vor arata f urat cand porti sandalutzele tale preferate exfoleazati calcaiele des (amesteca un pumn de malai cu o crema si aplica pe picioarre si freaca putin) alt pont pentru picioare de invidit este aplica multa crema pepicioare si ia-ti o perchie de sosete groase si stai asa cu ekle toata noaptea unghiutzele : daca le vrei lungi in primul rand ai nevoie de rabdare si de ulei de masline stai cu gherutzelein ulei de masline vreo 10-20 de min alt pont (de la profa de muzica il stiubig grin) sa iei vitamina d si sa stai la soare iti va intari unghiutzele si mereu sa ai 2-3 straturi de lac iar cele de la picioare iti recomand ceva draguta franch sau ce vrei u. machiaj: incearca ceva f natural ca doar nu vrei sa ararti ca si o papusa de "portelan" incearca un rimel sau rimelul poate fi inlocui de ulei de ricin care le face si mai frumoase(genele) un luciu sau balsam de buze si in loc de fond de ten mai bine folosesti o crema speciala daca ti neaparat cumparati un fond de ten scump daca ai buze crapate poti incerca sa le inmoi cu miere sau cu ulei de masline aaa si app sani tai vor parea mai mari daca aplici putina pudra pe decolteu sau daca ii masezi cu un cub de gheata (acesta contracata pielea) si pentru slabit incearca sa faci mult sport si sa ai o dieta echilibrata sper ca ti-am fost de ajutor:*:*bafta multa:*:X Fundita? puppy dog eyes.

| BlakeLively a răspuns:

Ca sa fi frumoasa eu am o obsesie de care nu pot scapa:mirosul.
Bun,deci pentru inceput cumapara un gel de dus care chiar sa dureze si sa miroasa frumos. Poti incerca chiar si sapunul "Dove",este foarte bun. Exista cateva masti pentru par care il fac sa straluceasca si sa mentina mirosul. Iti recomand sa iti lasi parul desprins si eventual sa il faci ondulat(dar nu folosind placa/ondulatorul).
Pentru unghii iti recomand sa le lasi naturale,sa nu fie mari,mie de exemplu imi place sa le am medii si sa le dau o forma rotunda,apoi sa ma dau cu lac.
Ca machiaj foloseste doar un balsam de buze, fara fond de ten sau sa iti faci ochii cine stie ce.
Epileaza-te eventual cu ceara, este cea mai buna, lasa pielea fina si nu te poti taia. Poarta ceva care sa te avantajeze si sa iti placa.
Incearca un parfum special, nu foarte "strident", adica unul mai finut care sa il atraga.

| Andr33a123 a răspuns:

Vopseste-ti parul happy