| iubesccascavalu a întrebat:

Cum imi pot epila parul pubian, fara sa am vreo iritatatie dupa ce am gatat?
Daca fac cu masina de tuns parul fiind uscat pot avea iritatii dupa?
Mersi anticipat happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatiile in care indepartarea parului pubian se efectueaza cu o masina de tuns electrica, practic este exclusa aparitia inflamatiei si/sau a iritatiei pielii din zona respectiva.

| Sofer a răspuns:

Cu mașina de tuns nu te iriti. De ani de zile ma fac asa ca nu suport lamele.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu masina de tuns, taiat scurt, nu ras/barbierit, ca te iriti si faci bube cu puroi.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Spun cum imi place mie.
Daca esti baiat, cu masina de tuns corporal.Sterge-o din cand in cand cu spirt ca sa elimini eventuali fungi care cauzeaza iritatiile.
Daca esti fata, la salon, cu ceara.Doare,dar merita.Nu te vei irita daca dupa dai cu Baneocin pudra.

| Andreeush a răspuns:

Nu te vei irita dacă folosești masina de tuns.

| iubesccascavalu explică (pentru Andreeush):

Masina de tuns normala, ca corporala n-am