| MaeRii a întrebat:

Sunt din Brasov si imi doresc foarte mult sa invat sa fac unghii cu gel.(mi-as dori sa particip la cursuri,dar is scumpe).Mi-am comandat de pe internet un kit(lampa uv,gel constructie cnn, etc)Insa am auzit ca gelu Cnn e proasta calitate...
Ce alte geluri cunoasteti de calitate dar mai ieftine? ....si daca stiti persoane ce au experienta in domeniu si e doritoare sa ma invete?(platesc)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti dau un sfat: du-te la un centru sa-ti faci tu insati unghii cu gel, la o profesionista.
Cat ti se fac unghiile vezi tot procesul, pas cu pas si poti sa o intrebi o intrebi ce nu stii.
Ideea este, sa nu-i spui ca vrei sa te apuci de acelasi lucru, ci ca esti curioasa.
Dupa ce ti le face prima oara, mai mergi odata sa ti le intertina so vezi si cealalta procedura.
In felul asta, vezi tot procesul de la un capat la altul, capatand si informatia necesara si clarificari si tot, iar " cursul" nu te costa mai mult de 100 lei, ba chiar avand beneficiul ca ti-ai facut unghiile pe gratis.

4 răspunsuri:
| Rx5hnS a răspuns:

Tipa care imi face unghiile cu gelul de la Cupio. Si tine bine, nu se rupe deloc. Dar

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tot vrei sa platesti, de ce nu mergi la acel curs?
Eu nu inteleg... nu vrei sa mergi la un curs sa platesti modest, dar vrei sa platesti personal pe cineva sa te invete.
Vezi ca-s tutoriale pe Youtube, care explica pas cu pas si arata.
cat priveste marfa, gelurile sunt de 2 feluri: ieftine si proaste, sau scumpe si bune.
Este decizia ta ce cumperi, dar nu poti sa cumperi marfa ieftina, de calitate superioara.

| MaeRii explică (pentru Violleta2022):

Pentru inceput nu am atatia bani sa dau pe un curs 2000 ron, am vazut in alte orase ca personal nu cer decat 400-600 ron(cu diploma sau fara vreau doar sa invat pentru mine)...ma gandeam ca poate am noroc si gasesc si in Brasov.
Cand ma refer ieftin nu zic sa fie 5 ron gelu da nici 200 ron.
Urmaresc tutoriale pe Youtube,dar imi trebuia o persoana cu experienta sa imi zica ce e bine ce nu e bine la rezultatele mele.Din poze nu se observa calumea(pot sa arate unghiutele super in poza cand de fapt am numa greseli...)
Am vazut site uri ce au preturi bune la geluri,dar nu vreau sa dau bani degeaba(ex:cupio,nani nails, tienda, nailshop, base one, etc).Nu mi se par ieftine dar nici scumpe, insa nu am habar de calitatea lor...
Multumesc oricum!

| MaeRii explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult, suna bine! Chiar nu mi-a trecut prin cap asta.