Cand am fost mica, mi-am ros unghiile. Acum nu mi le mai rod. Ce imi recomandat pentru ca unghiile mele sa ajung normale(sa nu fie deformante-cum sunt acum dupa atata ros), sa revina la forma normala
? Urgent!

7 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Lasa-le sa creasca mult, apoi incearca sa le dai o forma. Da-le cu lac tot timpul sa fie tari.

| šρяίηģ a răspuns:

Nepotica mea a scapat de unghiile deformate cu avon nail expert (1. potiune de crestere : iti cresc unghiile mai repede si apoi poti sa le tai si sa le dai forma si 2. ulei pentru unghii : intareste si previne ruperea )

| Ganduri albe a răspuns:

Pai lasa-le sa creasca si o sa obserivi ca se se vor lungi si vor fi normale

| Raluca1724 a răspuns:

Ulei de ricin ai încercat? Dă roade. E foarte eficient!

| Barbie_9607 a răspuns:

Poi acum trebuie sa le ingrijesti foarte bine, sa le dai cu lac de unghii de 2 ori pe saptamana si sa le tai cum doresti sau poti merge la un salon sa iti de-a o forma.
Mentionez ca si eu am avut probleme cu unghiile, mi le rodeam cand eram mica, dar in timp, cu lacul de unghii si foarte bine ingrijite au forma normala.

Pai...profesorii cand ma vedeau ca imi rod unghiile ma atentionau> Imagineaza-ti cati microbi ai sub unghii, si ce urate sunt asa roase. Gandeste-te ca o faci spre binele tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu, dar am si eu o intrebare:cum ai reusit sa scapi de rosul unghiilor?cryingeu incerc de mult timp, si nu reusesc sad