| anonimaalee29 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa imi creasca parul mai repede? Am facut greseala de a ma tunde si acum regret sad
Precizez ca imi tund varfurile o data la 2-3 luni... Dau funda celui mai dezvoltat si bun raspuns.

5 răspunsuri:
| MariaShk1 a răspuns:

Spala-te pe cap cat mai des. altceva nu ai ce sa faci, doar sa dai cu creme pentru cresterea parului dar nu stiu cat de bune sunt

| Starboy_Ovidiu_1992 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin si de jojoba inainte de baia cu 1h si spala-te cu sampon care contine argan plus un supliment alimentare pentru cresterea parului. Mult succes

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar parul nu creste mai repede decat este normal, iar normal este 1-1.5cm/luna!
Poarta caciula pe cap in iarna sau ceva sa ai capul acoperit si cand se incalzeste bine, vei vedea ca deja a trecut timpul si parul a crescut.
Nu te sfatuiesc sa te speli pe cap mai des de 4-5 zile, pentru ca distrugi secretia scalpului, forand-o sa se ingrase.
Spalatul mai des nu are nici un efect asupra cresterii parului!
Ia uleiul de ricin, nu ajuta la cresterea parului, doar la intarierea radacinii parului.

| Starboy_Ovidiu_1992 a răspuns (pentru Violleta2022):

Prin aplicarea de ulei de ricin asupra scalpului si podoabei capilare, parul va creste mai sanatos si va fi mai rezistent. Terapia cu ulei de ricin este un tratament natural pentru calvitia rezultata in urma mostenirii genetice, dietei, stresului, factorilor de mediu si a stilului de viata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Starboy_Ovidiu_1992):

Am folosit uleiuld e ricin timp de 10 ani, cu tratamente de 2-3 luni consecutive, si NU mi-a indesit parul, doar mi-a oprit caderea lui! Uneori l-am folosit in combinatie cu jojoba oil sau olive oil, dar nu mi-a indesit parul deloc, doar a intarit radacina celui existent si a oprit caderea lui.
Asadar, stiu foarte bine cum se foloseste si mai ales pentru ce.
Dar nu mai dati stafuri ca indeseste, ca nu face asta!