| andreyutzha a întrebat:

Ce as putea sa fac sa-mi creasca parul mai repede si sa aiba mai mult volum? ma inerveaza la maxim mi se unge repede si daca nu ma spal odata la 2 zile arata groaznic..am incercat toate chestiile ce am auzit ca sunt bune.dar nici un rezultat.ma puteti ajuta cu niste sfaturi? as prefera ceva naturist deoarece cred ca e cea mai buna metodabig grin.dau funda :*

Răspuns Câştigător
| homosapienbone a răspuns:

Pune niste bicarbonat de sodiu alimentar in samponul cu care te speli si incearca sa te speli o data pe saptamana, cu bicarbonatul de sodiu nu se mai igrasa parul atat de tare. Ti-as mai recomanda ceva naturist care sa folosesti si nu se ingrasa parul, insa este cam greu sa te dai si dureaza. Daca insa ai rabdare incearca Henna, dar parul nu trebuie sa fi fost vopsit cu vopsea chimica inainte; henna iti da, totodata, si un accent de roscat in par si este naturala. Eu utilizez de vreo cativa ani.

4 răspunsuri:
| homosapienbone a răspuns:

Parul se ingrasa cand te speli pe cap prea des...incearca sa te speli o data pe saptamana si in vreo luna nu ai sa mai ai probleme. Ca sa creasca repede si sa aiba mai mult volum poti incerca ulei de ricin, dar acesta ingrasa f mult parul si nu stiu daca ti-ar place. Mai bine ai rabdarehappy

| andreyutzha explică (pentru homosapienbone):

Am incercat asta cu odata la saptamana.dar arata oribil nu ma simt bine asa cu el sad

| andreyutzha explică (pentru homosapienbone):

bicarbonatul nu afecteaza cu nimic parul?

| homosapienbone a răspuns:

Nu, n-ai nici o grija.