| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Ce culoare de eyeliner sa imi aleg daca am ochii albastri?

8 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Negru.

| Onixuţa a răspuns:

Bună, draga mea!
Ştii cum se spune, ochii albaştri conturează spuma mării. big grin
Culoarile ideale de eyeliner pentru ochii albaşti sunt: mov(violet), nuanţele calde de auriu, ciocolatiu, rozuri, bronzuri, cupru, marouri calde. Îţi recomand cu căldură argintiul, piersică, lavandă, trandafiriu. În niciun caz nu folosi albastru deoarece ar fi aceeaşi culoare ca a irisului.
Sper că te-am ajutat! >big grin

| Laura927 a răspuns:

Depinde de situație, mie imi place negru pentru ochi albastri, dar depinde si de culoarea parului, daca ai un ciocolata ti-ar sta bine cu un maro.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru Onixuţa):

Albastru de ce nu merge? happy

| BiuL a răspuns:

Maro.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Conteaza fardul de ochi, nu neaparat eyeliner-ul. Cu negru nu vei da gres niciodata!

Bineinteles ca merge si albastru :)

http://www.feminis.ro/imgs/uploads/articles/13/51700b99e4604.jpg

| Onixuţa a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Redă iluzia de ochi verzi. Desigur, sunt frumoşi şi ochii verzi, dar dacă ai ochi albastru pur... Dacă îi ai turcoaz (mai spre verde) poţi folosi albastru. Cel puţin în poze par albaştri. Eu am ochi turcoaz şi trucul ăsta poate fi nonconformist, dar eu îl aplic mai mereu. big grin Succes! Întereabă-mă în caz de ceva. >big grin

| Onixuţa a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Redă iluzia de ochi verzi sau ochi albaştri încercănaţi şi faţa palidă. Desigur, sunt frumoşi şi ochii verzi, dar dacă ai ochi albastru pur... Dacă îi ai turcoaz (mai spre verde) poţi folosi albastru. Cel puţin în poze par albaştri. Eu am ochi turcoaz şi trucul ăsta poate fi nonconformist, dar eu îl aplic mai mereu. big grin Succes! Întereabă-mă în caz de ceva. >big grin