| MalleusMaleficarum a întrebat:

Ce culoare iese violetul de genţiană pe păr şaten, nedecolorat?
Se vede sau oricât te-ai chiorî la păr nu-ţi dai seama?
Şi ce culoare iese pe părul decolorat?

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Nu laughing

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fa-ti suvite cu decolorant, adica sa fie suvite blonde, apoi dati cu violet si o sa iasa f bine, sau cu albastru de metil laughing. si mai e ptroz exista la farmaciii solutie Castellani; nu costa mult, cativa lei; deci primul pas decoloreaza-ti cateva suvite de par

| MalleusMaleficarum explică (pentru onasis1961):

Deci să înţeleg că dacă nu-mi decolorez părul nu se vede? Pentru că aş vrea să-mi fac tot părul cu violet de genţiană, fără să mi-l decolorez, dar nu ştiu exact ce culoare ar ieşi şi dacă s-ar vedea sau nu.

| blackcat99 a răspuns:

Se vede si pe saten, ca si eu am fost facuta asa. O sa iasa brunet (negru pur) cu reflexii roz daca stai la lumina. Iese super frumos.

| MalleusMaleficarum explică (pentru blackcat99):

Mm, nu doresc să se vadă aşa. laughing
Nu am nici o şansă să se vadă mov simplu pe păr nedecolorat?

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Ei bine, şi eu am fost mov în păr!
Şi la mine s-a văzut super fain! Adica s-a văzut mov nu negru şi roz... Bine că am pus o cantitate de genţiană destul de multă big grin