| Guitarlove a întrebat:

Ce`mi recomandati pentru. o coafura de scoala? Vine acum septembrie si ma tot gandesc cum sa`mi prind parul. Am parul mediu, pana la umeri si este un pic ondulat... Pt. prima zi de scoala o sa mi`l indrept cu placa, dar in rest. nu`mi vin idei. Si vreau ceva simplu, ce se poate realiza in cateva minute.Multumesc! kiss. Si daca ar fi. sa fie ceva mai special. nu coada la spate sau coditze. cum are toata lumea. Precizez trec a 7 a.

Răspuns Câştigător
| aragon18 a răspuns:

Ai putea sa iti faci o coada intr-o parte, ori sa iti prinzi 2 fire de par la spate [ eventual sa le si impletesti ], sau sa iti pui multe moatze thinking adica sa iti faci multe coditze mici thinking sau, ai putea sa iti faci doua coditze, dar sa pui elasticul mai jos happy.

Succes, Dora! :*

20 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Placa in clasa a 7a? De aceea infloreste afacerea cu mese si peruci; par pus cu clipsuri sau lipite de cap si ce stiu eu ce.

Du-te la un magazin cu chestii pentru par si ia-ti tot felul de cordelutze si agrafe, sunt multe chestii frumoase si interesante.

| iulia_5454 a răspuns:

Cand am citit primele randuri ma gandeam ca esti o pustoaica de liceu(clasa XI sau a XII-a)dar cand spui ca esti in clasa a 7a cred ca o codita simpla este de ajuns. daca folosesti placa in exces s-ar putea sa il arzi.

| anda_1885 a răspuns:

Iti poti face o coada cv mai sus si sa o prinzi q o coada mare la spate. noi ii sp coditza de woody

| anda_1885 a răspuns:

Scz, vroiam sa sp clama mare

| Guitarlove explică:

Mi`l indrept * Scuzati greseala de ortografie, m`am grabit! happy

| Guitarlove explică:

@ crina.stiu ca merg la scoala si nu la discoteca rolling on the floor
dar e prea vazut. o coada la spate sau 2 coditze, nu crezi? laughing

| adelle23 a răspuns:

Indreapta-L si pune'ti o bentita frumoasa happy

| Alex >D a răspuns:

Parerea mea... si nu glumesc deloc... pune-i in valoare volumul! Cat mai mult! il poti face cu pheonul un pic " permanent " dar pentru scurta durata laughing

| antonelk a răspuns:

Mai special?:O fata mergi la scoala nu la discoteca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec tot clasa a 7a si la asta ma gandeam! mai bine til indrepti si til tapezi sau iti faci cateva suvite ondulatewinking ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec a 7-a si o sa-mi fac spic sau o coada de cal, pe care apoi o impletesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi zici ca pentru scoala.pentru sport etc.eu de obcicei cd am sportu mi-l prind intr-o coada .nu vreau ondulat cu placa coditse. vr ceva nou.sa nu`mi fie cald. asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colega mea foloseste placa de par din cls 5 a! parul poti sa ti prinzi in coditze sau sa faci o arare intr-o parte111

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te tunzi filat cu gherute si sa ti-l faci in coada ca vine super ca si eu il am til recomand am 17 ani o sati placa o sa vezi ca vine misto da sa til lasi sa creasca casa poti sa til tunzitonguebig grin id meu este marya_mariia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-ti prinzi parul in clama. sti uh de aia cu arc.:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa-ti prinzi o coada putin mai sus, si cu ondulatorul sa-ti faci cateva suvite. e cool si da bine si in fata profilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dc nu incerci sa-ti faci o coafura mai deosebit decat celelalte fete si eu trec a 7 si m-am gandit sa imi fac un coc dar nu orice coc nu de nunta mai intai iti despari parul in doua cu o carare dreapata pe urma iti faci doua spice din cele doua bucati de par din crestetul capului pana la ceafa cu capul ramas il ridici in sus iar dedesubt il peinzi cu cateva agrafe cum vei si gata ai terminat nu dureaza mult si gata mai am o alta varianta daca vrei mai usoara

| tzytzy a răspuns:

Mda pai eu nust ce sa zic kauta ceva pe net poate gasestitonguehappy

Eu trec la liceu a9a si cred ca melg cu codite:X:X::X:X:

Dar o sa caut cv pe net poate gasesc daca vrei sa vorbim intra pe id meu:* bbe_tha posy

| alexandrutza a răspuns:

Eu zic sa iti faci o bentita din codite inpletite star

| Vlada_5020 a răspuns:

Pai,ai putea sa-ti faci spicusorul de sus, si sa-l termini la ceafa si dupa aia, sa-ti faci doua coditze de jos. eu am incercat si mi-a placut. succes!winking