| ely_1871 a întrebat:

Ce parere aveti despre EMOsadsadmie mi se pare doar un simplu look

Răspuns Câştigător
| andi a răspuns:

Lumea trebuie sa mai si inventeze cate ceva, nu?

19 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Cei emo sunt un tip de pers. care se comporta ff ciudat dar sunt si emo ce de fapt nu sunt emo.adica ma refer ca nu au acel comportament ci doar se imbraca si au aceeasi freza ca ei.Aceia sunt un fel de "imitatie" cred euhappy. Sincera sa fiu mie imi place ff mult cum se imbraca si freza lor dar comportamentul lor nu! Fiecare cu parerea lui.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Mi se pare cel mai stupid curent aparut vreodata.De ce sa-ti tai venele si sa plangi intr-un colt cand poti fii fericit si traindu-ti viata mai ales in perioada adolescentei?
Copilaria este cel mai frumos lucru, care nu trebuie distrus din cauza unei `mode`.
Cei care sunt emo, sau incearca sa fie, s-au plictisit de ei insisi si incearca sa iasa din tipar, doar ca sunt penibili, dezgustatori si pot influenta oameni.De exemplu : Andrada, fata care s-a aruncat de la et. 10, la varsta de doar 12 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ciudata freza lor, sunt prea machiati si imbracati in stil de fantome. Dar eu accept stilul lor, e democratie.

Anna
| Anna a răspuns:

Fiecare iese in evidenta cum poatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu poti sa te c... in gustu' omulti laughing, daca le place postura de retardati melancolici, care abia asteapta o ocazie sa se sinucida de plictiseala... ii acceptam asa cum am acceptat si pirtarii, ca doar e democratie si pe urma ne arata UE cu deshtu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erata: omului nu omulti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un simplu look. o simpla atitudine negative. o simpla sinucidere si e suficient.

| Andreea_8014 a răspuns:

Eu am o parere foarte buna.Nu ii descriminez pentru.ca ei sunt oameni mai sensibili si mai diferiti de noi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este doar un simplu look iti influenteaza si comportamentul mult si cum scrie si mai sus de ce sa iti tai venele si sa plangi intr-un colt cand poti fi fericit?

| Andriux a răspuns:

Nu cred in curentul asta. De fapt e o alta moda. E moda de a fi imbracat mai "dark", de-a purta frizuri mai "altfel" si de a te preface ca esti mereu singur, trist si neinteles de nimeni. Asta sigur a pornit din frustrarile* unuia singur, iar altii poate s-au regasit 1% in asta si au luat-o drept "ok, si eu sunt asa!".

"Parerea mea..."!

*nu atac pe nimeni, nu fac pe nimeni "frustrat" in sensul de jignire. Frustrari avem cu totii!winking

| d0i0n0 a răspuns:

EMO inseamna un om ascuns in el si in acelasi timp si pierdut pentru ca acesti emoisti sunt si satanisti si nu e un look e ceva dureros pentru ca multi se fac emo pentru ca nu se mai inteleg nici macar cu parinti iar emo inseamna E eu M ma O omor EMO adica EU MA OMOR pentru ca acesti oamneni chiar de omoara

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

MIE MI SE PARE OK STYLU:p:p:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenilorrr... nu mai spuneti ca green day canta pentru cei emo. si nu inseamna ca daca ask green day esti emo, sau daca te imbraci cu lucruri converse la fel.
terminati cu prostiile astea lasatii odata in pace traiesc in lumea lor nu va convine nu-i bagati in seama si gata.nu inteeleggg cu ceee vaaa deranjeaza p voi.si cei care sunt cu adevarat emo nu falsuri din astea d copii idioti chiar au un motiv pe care nu multi il pot intelege. e treaba lorhappy lasa-tii in pace:happy

| StelutaDintreNori a răspuns:

Ti se pare doar un simplu look? Ei bine exista si emo adevarati. Ei considera ca nu exista solutie la problemele lor si se gandesc la sinucidere. Unii nu se sinucid, din fericire. Iar majoritatea oamenilor, de diabolici ce sunt, le pare rau ca nu au facut-o. Lumea merge din ce in ce mai rau, si nu m-as mira ca numarul emoistilor sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei exagerati mayeu una am o sora emo si l inceput imi bateam joc de ea. dar putin i pasa d parerea mea...continua ca imi place{vorba ei }ma enerveaza ca sta cu orele la baie sa se strofoace.si oricar ar sta sa se aranjeze mie mi se pare ca tot strofocata i asculta santa mafi la maxim si tokio hotel{ceea ce recunosk ca si eu ascult]dar de taiat venele? se taie mai mult e zgariatabig grinea zice ca i place semnele eu cred ca ca e o prostie da na e treaba ei acum nu i mai am treaba atata timp cat avem bai separate

| RainboyDash a răspuns:

Doar un look? serios? nu ai trecut niciodata printrun moment atat de trist incat sa iti dai seama...

| AmaliaM a răspuns (pentru d0i0n0):

Eu ma omor? de fapt emo vine din limba engleza si nu e corect sa-i dai traducerea asta. si nu sunt neaparat satanisti, astea sunt cazurile extreme. In mare parte sunt atei. Exista look-ul emo care il poate adopta oricine si stilul de viata emo. N-are rost sa judecam, zic eu.

| MitchieM a răspuns (pentru d0i0n0):

Nu stiu cum sa iti spun dar EMO inseamna EMOTIONAL ..in concluzie EMO e o prescurtare de la EMOTIONAL nu inseamna """eu ma omor""