| Ruxandra15 a întrebat:

Cine a avut parfumul Outspoken de la Avon, oricare din cele 3. Care este mai bun(miroase mai bine)?

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu l-am avut si sincer, l-am luat de pe un site fara sa miros o mostra inainte. Am citit pe net ce contine si am zis ca o mare parte din ingrediente ma caracterizeaza si sincer am ales prima data un parfum fara sa-l miros inainte. Alegerea perfecta a fost. L-am iubit pe acest parfum. Este Outspoken este preferatul meu si sincer l-as mai comanda si data viitoare.
Miroase floral-fresh foarte foarte usor dulceag, dar nu sa te ameteasca. Incearca-l si vei vedea.

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Am mai intrebat din prietene si toate au spus ca cel original miroase cel mai bine. Acum ce o fi o fi. Daca nu imi place il arunc si punct. Nu ar fi primul parfum aruncat.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Cel original chiar nu-l stiu, mie sincer cel de la Avon mi-a placut foarte mult si cand va mai fi sigur il voi comanda. Pe cel avut inainte de fapt l-am castigat pe un site si alegerea dintre mai multe parfumuri de la Avon, am ales Outspoken.

Nu trebuie sa arunci parfumurile care nu-ti plac, le poti oferi cuiva cadou sau sa le vinzi pe un blog, lucruri de care nu-ti mai plac/nu mai porti.winking

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Dar sunt incepute si se vede destul de tare

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Atunci nu cred ca mama ta le-ar refuza happy ori pur si simplu le dai prietenei tale, ii spui ca nu sunt pe gustul tau!

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Eu de obicei impart unele parfumuri cu mama. Cum ar fi pur blanca si kate's world. Ea a primit wish cheopard si iti dai seama ca il imparte cu mine desi si eu am avut unul dar nu ca asta. Sincer asta nu-mi place fte mult cum miroase dar mai bine decat Be...romantic de la avon. Am uitat sa zic wish cheopard e de la sephora

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Cele mentionate de tine sincer nu le stiu, nu le-am avut...
cu toate ca trebuie sa stii intr-un fel cam ce parfumuri de caracterizeaza, doar asa vei stii ce parfumuri iti vei alege pe viitor.

De exemplu mie imi plac cele florale, fresh si cele usor dulcegi.

Deja prietenii ori familia imi stiu gusturile si stiu cam ce mi-ar place. In timp vei invata si vei avea parfumurile de care te vei indragosti.
cand e sa comanzi de la Avon, Oriflame sau alta firma mlm, incearca testerele cu parfumuri, e mai simplu. De cat sa iei sa dai un ban si sa nu-ti placa, mai bine il incerci si dai un ban si il ai la inima apoi.

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Nu fi asa sigura. Be...romantic de la avon are pagina parfumata si in catalog miroase intr-un fel si pe piele exact altfel. Daca sti parfumurile bulgaresti cele din trandafir exact asa e be...romantic poate si mai dulce

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Pentru ca fiecare piele percepe altfel mirosul parfumului,. Eu sunt sigura pe mine caci ma stiu. Din ce am ales in toti acesti ani, imi cunoscu parfumurile care ma caracterizeaza si ma repet, cat si prietenii, familia imi cunosc gusturile. Daca testezi acelasi parfum la 10 persoane diferite, ei percep altfel mireasma parfumului.

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Stiu asta. Multa lume spune ca depinde pielea si culoarea parului.