| OnlyTheScript a întrebat:

Cred ca am facut o prostie! Nu stiu ce m-a apucat si am luat bigul lui tata si cu gilletul lui, m-am dat pe maini si m-am ras ( ideea e ca nu m-am ras complet, au mai ramas cateva fire)...este posibil sa imi creasca parul ca la maimuta acum? crying...ce sa fac?

14 răspunsuri:
| LuMix a răspuns:

Nu te mai rade ca daca te razi parul iti va creste mai repede

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Daca o sa iti creasca cum zici tu incearca cu decolorant.

| OnlyTheScript explică (pentru LuMix):

Deci dup[a prima epilare nu e nimic grav nu? worried

| hummmer a răspuns:

Si daca ai ghinion, o sa iti iasa mici cosuri/bubite unde te-ai ras si o sa cauti rezolvarea tot aici.
Nu te mai rade.

| kameleonic a răspuns:

Asa se zice ca o sa creasca parul mai repede, dar nu intotdeauna e adevarat si nu doar dupa primul ras.

| OnlyTheScript explică (pentru hummmer):

deci daca m-am ras pe maini pentru prima data nu este chiar ata de posibil sa imi creasca parul triplu decat cum il aveam nu? ....mentionez ca am 12 ani..si nu-mi spune ca-s o copchila proasta ca o spun eu cu gura mea ca-s proasta ca am facut asta

| hummmer a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu esti proasta, probabil ai vrut sa arati ca ''alea''din poze-epilate, fine, blablabla. Esti mica, asteapta sa mai cresti putin pana sa ajungi sa te epilezi, razi.

| DiazAndreea a răspuns:

Pai cam da...o sa iti creasca mai mare i mai gros...cand o sa iti creasca un pic depileazate cu benzi, ceara sau depilator electric. creste si mai greu.iar in timp o sa dispara parul. bafta.dar nu mai fa asa ceva

| OnlyTheScript explică (pentru DiazAndreea):

si daca nu ma mai epilez pe maini deloc de acum inainte ce o sa se intample?

| OnlyTheScript explică (pentru hummmer):

Pai si pana atunci ce o sa fac? ...sa imi las parul asa as creasca? ...nu mai vreau sa ma rad pe maini in viata meaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca ma epilez cu ceara pe maini fac bubite ...si ma epilez pe toata mana cu lama...de 2 ori pe saptamana..si am uitat in iarna sa ma mai epilez si nu era mare.

deci, stai linistita, nu se intampla nimic. este un mit!

LINISTESTE-TEEE!
sI CITESTE:
http://www.clickpentrufemei.ro/......5557.html!

pa-pa

| LoveForYou000 a răspuns:

Nu pentru ca este prima oara.
Dar daca mai faci asta o data s-ar putea.
In orice caz daca ai multe fire de par pe mana ia epilatorul sau du-te la salon. big grin

funda?

| raducata2089 a răspuns:

Parul o sa creasca doar in locul unde te-ai ras si o sa creasca mai repede si mai mult dar o sa creasca de culoarea care o are parul dupa maini.

| OnlyTheScript explică:

Bun..deci azi: 26 iulie 2013...de cand am pus intrebarea au trecut 2 luni si 5 zile. nu m-am mai ras deloc pe maini! si ca sa vezi... parul nu mi-a crescut ca la maimute cum m-ati speriat voi! phbbbbt am un mare noroc, parul meu este negricios, dar fiind ca am un ten..mai ciudatel..parul meu de vede de culoarea pielii la soare! tongue happy