| Elly7890 a întrebat:

Cu ce anume trebuie sa se imbrace o fata in prima zi de facultate si pe parcursul ei? ceva mai elegant sau tinuta sport cum era la liceu?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Pai...nici elegant adica sa nu pari ca te duci la nunta si sa nu abordezi costume aiurea care te fac sa pari batrana dar nici spor ca si cum te-ai duce la sala...nici combinatia tricou-adidasi/balerini-jeansi nu merge pentru ca e prea banal.
in prima zi trebuie sa iti dai mai mult silinta iar pe parcurs poti adopta tinute casual chic care sunt comode si pe care le poti accesoriza ca sa para mai interesante.iti recomand o tona de sacouri si de jeansi skinny. poti purta si platforme din cand in cand pentru ca sunt comode si te fac mai inalta/slabuta/eleganta/feminina.laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te imbarci cu ce ai s cum vrei tu ca nu te controleaza nimeni, desi prin camine la facultate fetele stau mai mult dezbracate

| Elly7890 explică (pentru suntserios):

1)eu nu stau la camin ca sunt din Bucuresti si intrebam de curiozitate ca totusi la facultate nu e ca la liceu, trebuie sa ai o anumita tinuta pentru ca ai si o anumita varsta si nu te poti imbraca ca la 15, 16, 17 ani!

| BlancaFantasma a răspuns:

laughinghaha intrebarea asta mi`o puneam si eu ieri.si eu sunt in primul an la facultate, la Bucuresti.la fel ca tine, cred ca nu ma mai pot imbraca la fel ca in liceuhappy desi nu prea am bani o sa incerc sa imi cumpar haine ceva mai elegante(eu sunt genul blugi+tricou+balerini), adica o sa merg pe camasute, sacouri(nu ca uniformele, normal!).voi purta si tocuri, ceea ce nu faceam la liceu pentru ca baietii din clasa mea erau cam scuunzi si mai simteam naspa fiind mai mare ca ei si ca unele colege cu care ma intelegeam foarte bine(ma simteam prea inalta si nu imi placea).pe scurt: voi incerca sa-mi schimb stilul dar asta nu inseamna ca nu voi mai purta tenesi sau adidasi.ma vim imbraca normal.la ce facultate esti?

| Elly7890 explică (pentru BlancaFantasma):

Uniiversitatea tehnica de constructii (utcb)Bucuresti-departamentul de limbi straine! u?

| Elly7890 explică (pentru BlancaFantasma):

Utcbhappy

| clauddya a răspuns:

Wow cred ca toate ne intrebam asta...big grineu ma gandeam sa ma imbrac in jeansi stramti un tricou alb sacou albastru pantofi albastri si o geanta dar inca nu m-am hotarat ce culoare asa ca inspira-te si tu din ce ti-am raspuns noi:Xbafta

| BlancaFantasma a răspuns (pentru Elly7890):

La ASE, la contabilitate si informatica de gestiune