| OnutzaIlm34 a întrebat:

Cu ce îmi recomandati sa îmi epilez mustață acasă? E prima epilare la mustata. Nu se prea vede la depărtare dar când ma apropii se vede urat.
Vreau sa nu se îngroașe si sa scap de ea un timp.

24 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

De nu optezi pentru un salon? Scurt si la obiect
Daca te faci acasa o sa te doara mai tare si e posibil sa iti mai ramana par sau sa te iriti si nu cred ca vrei asta.

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca epilezi, hormonii vor lucra si vor creste alte fire.
Daca sunt doar cateva fire aproape trensparente, este suficient sa le tai cu o forfecuta care taie bine. Astfel nu va fi solicitat si nu va creste mai tare.

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns (pentru Decster):

E femeie, din poza si nume, mi se pare destul de clar.tie nu?

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns:

Lasa firele acolo. cu ce te deranjeaza? ia spune..nu vrei sa te epilezi si in cap? iti dau un model de moto-coasa bun daca vrei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Mie mi se pare o totala lipsa de respect ca majoritatea au nickuri de nu stii cu cine ai de a face. Nimic nu e clar la cei mai multi.

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da, si asta e corect

Răspuns utilizator avertizat
| DrGoogle a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Are poza de fata si o cheama Onutza evident de la Oana sau ceva, mai clar de atat?laughing

| KinoAndreea a răspuns:

Sunt benzi speciale pentru epilare faciala, cauta pe Google, vezi cu m arata si mergi intr-un supermarket si le cumperi...costa maxim 20 lei.

| Anonim37 a răspuns:

Pana acum am folosit crema depilatoare. Mi se pare o metoda eficenta si nedureroasa happy

| RoseBlack01 a răspuns:

Exista creme sau ceara. Dar cu ceara nu prea cred, iar cu lama nici sa nu te gandesti. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns:

Poti incerca sa smulgi firele cu penseta. ele se vor smulge de la radacina. si posibil sa nu mai creasca.

dar este foarte greu de suportat. daca sunt doar niste perisori foarte fini. eu cred ca o sa rezisti cu brio.

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns:

Foloseste crema depilatoare speciala pentru parul facial, gasesti si la avon, este in jur de 10-15 lei.

| changegirl a răspuns:

Las-o sa crească.și fetele cu mustață sunt bărbați de treabă

Răspuns utilizator avertizat
| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns (pentru Decster):

Daca tie ti se pare nick-ul "onutza" ca fiind barbatesc..atunci ai orizonturi cam inguste

Răspuns utilizator avertizat
| AutumnDay a răspuns:

Nu iti recomand crema depilatoare, cum ti-a indicat cineva mai jos. Probabil dansul sau dansa au vazut pe undeva ca, crema aia indeparteaza parul, dar nu au si inceercat-o vreodata. Eu am folosit acum multi ani, prima si ultima data...si parul creste de parca l-ai fi facut cu lama laughing Dupa ce imi dadusera firele la loc, simteam ca ma intepa. De atunci, ma fac intotdeauna cu ceara calda, acasa sau cu benzi de ceara rece. Iau benzi mari de ceara pentru. corp si tai cu forfecuta fix cat sa imi ajunga pentru. zona de deasupra buzei superioare. Iti recomand, totusi, pentru. prima data sa mergi la salon sa te faca cu ceara calda. Nu doare prea tare si mai ales, nu te irita si roseata trece in doar cateva minute. Niciodata nu m-am ars sau iritat cu ceara calda, in schimb, cu benzi de ceara rece, da. Uneori mi-am luat si pielea, desi am tras relativ incep si nu prea brusc. Mi-a luat pielea pe anumite locuri si doare si ustura teribil pana se reface. Poti incerca, totusi, poate la tine va fi altfel.

Am vazut unele intrebari anterioare ale tale si imi par interesante, precum asta:,, Sunt antinatural cand vine vorba de beauty. E rau?", asa ca iti raspund si pentru aceasta. Ce inseamna pentru tine antinatural?
Pentru mine, a fi antinatural inseamna a fi adepta unghiilor false/cu gel de dimensiuni exagerate, cu tot felul de modele si forme extravagante, inseamna a purta machiaj in exces, mult prea colorat si care iese exagerat in evidenta, a purta extensii, a iti mari buzele pana arata inestetic, a-ti pune silicoane cu forma pepenilor de Dabuleni, a purta gene false ziua, daca se poate si la scoala, si in parc, si pana la magazin; a deveni prefacut si tot timpul vorbind si comportandu-te de parca ai vrea sa demostrezi cuiva cat de,, wow" esti tu, a avea o culoare ciodata a pielii pentru ca mergi saptamanal la bronzat, la salon, desigur...Si lista poate continua.

Eu sunt pro naturalete. Ce inseamna asta? Inseamna ca da, te epilezi, te pensezi, te ingrijesti, poti bine-mersi sa iti faci o rinoplastie sau sa iti pui implant mamar, dar fara a da impresia ca ti-ai pus mingii de fotbal; inseamna sa faci ceva pentru tine, in limitele in care acel ceva te face sa te simti mai bine, iti da incredere in tine, fara atentie! - fara a exagera si a-ti gasi defecte inchipuite;
inseamna ca da, poti sa iti pui si unghii cu gel, dar cu o forma frumoasa, feminina si cu o culoare frumoasa, clasica, precum rosu sau manichiura french. Inseamna un machiaj discret, bine realizat, finut, care iti evidentiaza trasaturile, care te face sa te simti mai increzatoare, inseamna sa te ingrijesti, sa folosesti o crema buna de corp, o crema buna de fata, etc. Si mai ales, inseamna sa fii in contact cu tine, cu propriile emotii, sentimente, trairi interioare, sa te comporti autentic si sa nu ignori ceea ce esti tu de fapt; sa nu incerci sa fii altcineva. Sa fii pro naturalete pentru mine inseamna pe scurt, grija fata de tine si fata de ceea ce esti.

| Anonim37 a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Veet

| Anonim37 a răspuns (pentru AutumnDay):

Fiecare foloseste ce doreste. Ea a cerut o parere, noi i-am dat-o.