| oldschoolrom a întrebat:

Cu ce va spalati pe corp? Sapun solid sau gel de dus? Si indiferent de optiunea aleasa de voi, de ce?

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Sapunul degreseaza foarte tare! daca ai exces de sebum este ok sapunul, dar in general cel pe baza de uleiuri naturale ne masline etc, pentru ca sa primesti si hidratarea necesara!
ca geluri de dus sunt ok Niveea sau Dove, curata, hidrateaza, lasa pielea catifelata si parfumul este frumos!
happy alegerea iti apartine

18 răspunsuri:
| RaLuaCH a răspuns:

Gel de dus. Sapunul solid iti lasa uneori urme piele, bineinteles lasand pielea aspra. Cel mai indicat este gelul de dus, este mult mai sigur din orice punct de vedere, Fundita? :*

| oldschoolrom explică (pentru RaLuaCH):

Ce firma folosesti sau mai exact cum se numeste firma si numele ca sunt mai multe.

| RaLuaCH a răspuns (pentru oldschoolrom):

De la AVON. sunt 6 lei si sunt foarte bune..eu de acolo folosesc happy

| username23 a răspuns:

Gel de dus, sapaunul usuca pielea, iar gelurile de dus au uleiuri de alea folositoare pentru corp, si firma este NIVEA, sunt foarte bune

| Azµre a răspuns:

Săpunul solid este mult mai bun pentru piele decât cel lichid.

| RaLuaCH a răspuns (pentru oldschoolrom):

Fundaa? happy am raspund prima (fara suparare)

| ZOZOKid a răspuns:

Gelul de dus e mai bun, nu irita pielea.

| oldschoolrom explică (pentru Azµre):

Dar inseamna ca fiecare din familie sa aiba cate un sapun, pentru ca nu e igienic unul pentru toti(depinde numarul care sta sa in casa, 3-4 persoane).

| oldschoolrom explică (pentru RaLuaCH):

De exemplu 'Bluebutterfly80' mi se pare ca justifica mai bine, asa ca il aleg castigator, nu conteaza care a raspuns primul.

| Azµre a răspuns (pentru oldschoolrom):

Asta așa e, eu unul am săpunul meu... big grin

| AmanoYuno a răspuns:

Gel de dus.de aia.

| clau17dia a răspuns:

Pentru corp, aleg intotdeauna gelul de dus, deoarece sapunul usuca pieleafoarte tare, iar gelul de dus miroase mult mai bine. daca folosesti si o lotiune de corp din aceeasi gama cu gelul de dus, mirosul va fi mai puternic si va tine mai mult timp.winking

| Kamiichu a răspuns:

Gel de duș, săpunul solid îți lasă pielea aspra.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Multumesc pentru funda! o zi frumoasa sa ai happy

| ORDKEO a răspuns:

Sapun Protex sau gel de dus de la nivea...pentru ca sunt mai bune din cate am incercat pana acum.

| mona a răspuns:

Folosesc gel de dus pentru ca imi lasa pielea mai catifelata

| oldschoolrom explică:

Gelul de dus trebuie sa folosesti mult ca sa te speli o data asa ca nu se merita plus ca mereu esti lipicios chiar daca dai cu apa multa.