| Buburuzăăăă a întrebat:

Cum as putea sa-mi prind parul vara? as prefera ceva mai strans pentru ca e cald si nu suport! Funda; x

12 răspunsuri:
| DinnAdinnA a răspuns:

Eu imi fac prima data o coada, o prind cu un elastic.
Dupa o invart in jurul degetului, sus, si o prind iar cu un elastic, si se face coc. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prins in coada de cal sau coc simplu, eu asa mi-l fac si nu mi-e cald deloc sau ai putea sa ti-l mai scurtezi putin.
Te pup!

| Buburuzăăăă explică (pentru anonim_4396):

Nui vorba de asta dar nu-mi prea place desprins.

| Buburuzăăăă explică (pentru DinnAdinnA):

Mersi

| alialinu75 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa til prinzi coada impletita, coc, il poti prinde cu o clama sus sau coada de cal. eu iti recomand cocul este lujer de altfel poti sa il prinzi cu agrafe, benti

| Annyya a răspuns:

Buna! Ca si ceilalti, eu iti recomand sa ti-l prinzi intr-o coada sau intr-un coc. Daca doresti, iti pot da si niste tutoriale dragute pentru coafura.winking

| ascovit a răspuns:

Coada de cal, coc, impletituri

| Buburuzăăăă explică (pentru FlorenceVi):

Merci e super

| Buburuzăăăă explică (pentru Annyya):

winking mersi

| Buburuzăăăă explică (pentru DianaIstratii):

Mersii