| AAlinaaa a întrebat:

Cum imi pot albi dintii?Am auzit ca daca ma spal cu sare pe dinti ar fi ceva.Daca stiti spuneti-mi.Apropo nu vreau chestii de pe la farmacii sau tot felul de chestii pentru albire laughing.Vreau ceva facut manual si natural.

12 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Sarea distruge gingiile

| disneychanel a răspuns:

Am auzit ca lamiia este o metoda.Te ungi cu sucul ei sau asa cevabig grin

| Corina a răspuns:

Incearca sa te speli cu bicarbonat de sodiu. E f. bun.

| Elena1994 a răspuns:

Incearca sa te speli cu bicarbonat dar nu de multe ori! Bafta!happy

| Bubutita a răspuns:

Eu stiam ca se mai albesc cu sare de lamaie.se gaseste in magazin in pliculete...sau ceva foarte bun este bicarbonatul de sodiu.Dar nu trebuie sa faci exces de ele fiindca iti vei strica dintii si la orice lucru rece o sa mori de durere. Sper ca te'am ajutat.Pup.

| iSaidNo a răspuns:

Nu cred ca sarea distruge gingiile! Cea mai buna matoda e s-a te speli cu sare, dar fara periuta cu degetul.Un unchi de al meu a incercat si nu avea nici o carie in gura deci, Bafta!

| MIHAelaKISS a răspuns:

Mananca mere. Evita dulci sau chipsuri

| sabin89 a răspuns:

Problemele se complica. Nu prea mai poti avea incredere in nimic. Se aud tot felul de zvonuri cu privire la ingredientii care se pun in pastele de dinti.

| MySelf01 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat daca vrei sa faci dintii albi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru disneychanel):

E iritanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pastele de albire nu isi fac efectul de ce ai crede ca ceva natural ar avea vreun efect miraculos?

Iti dau citatul unui model ca atare : " Ceea ce am folosit eu acum 3 ani, în 2009 şi şi-a făcut efectul foarte bine sunt benzile de albire Crest Whitestrips, varianta Classic ". Am pastrat citatul pentru ca rezultatul pe dintii ei este impecabil si vreau si eu sa imi iau aceste benzi.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute