| BLUElăv a întrebat:

Cum imi pot creste unghiile mai repede?
Cu ulei de ricin am auzit ca merge, dar cum se procedeaza cu el?
Funda!

Răspuns Câştigător
| WAngel a răspuns:

Buna,poti folosi ulei de masline, aplica de 3 ori pe zi. Ai grija sa folosesti manusi cind speli vasele sau faci curat. Ai nevie de vitamine. Laptele. Vitamina D din lapte iti va intari unghiile si le va accelera cresterea. A-mananca multi morcovi. Ai nevoie de masaj,stimuleaza fluxul de singe, fa niste exercitii. Asigurate ca ti-e cald, chiar daca e primavara, unghiile sunt foarte sensibile de aceea poarta manusi subtiri. Si nu uita sa ai o dieta echilibrata, adica include mai multe proteine, include in masa carne de pui, oua, branza si soia.
Sper sa-ti fie de folos, succes! Funda?

2 răspunsuri:
| Chipaila_Alexandra_1998 a răspuns:

Aplici pur si simplu pe unghii inainte de culcare, este foarte bun si pentru cresterea parului...

| BLUElăv explică (pentru Chipaila_Alexandra_1998):

Cu altceva in afara de ulei de ricin mai pot da?