| pynnk a întrebat:

Cum imi pot remodela corpul si sa slabesc cat mai repede acasa? funda pentru cea mai buna solutie

9 răspunsuri:
| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Abdomene,alergat,mers pe bicicleta si o alimentatie sanatoasa. Legume, fructe, sa bei multe lichide(bineinteles asta nu include sucurile din magazine care nu iti fac decat rau). Inca un truc:daca uneori nu ai timp pentru a face abdomene acasa sau nu ai timp de sala si esti acasa aseaza-te pe un scaun si incordeaza muschii abdominali timp de 5 secunde, tinandu-ti respiratia. Apoi respira de 2 ori si repeta miscarea. Te va ajuta! Si nu uita! Mananci des,dar putin. Incearca branzeturi, salate, peste, carne de pui, orez (dar simplu, nu cu multe porcarii prin el) si incearca sa mananci cat mai putine dulciuri.Si altceva, niciodata nu combina grasimile cu dulciurile! Si nici infometarea nu ajuta. La micul dejun ai putea manca 2-3 oua fierte cu 2-3 bucati de paine prajita. Pentru pranz o salata de cruditati sau ce legume preferi. In caz ca mai spre amiaza simti ca ti se face foame, poti manca o punga de pufuleti.Sunt foarte buni pentru ca nu ingrasa si tin de foame.De asemenea poti incerca biscuiti. Spre seara ar merge un iaurt usor (de preferabil sa aiba doar 1, 5% grasime) sau o alta salata. Sper ca te-am ajutat, la mine a functionat si sunt foarte bucuroasa :*

| Buburuza2306 a răspuns:

Prin sport, nu trebuie sa mergi la sala, dar cateva alergari prin parc ( prin casa daca vrei) si cateva exercitii simple te pot ajuta, iata cateva idei de exercitii simple : genoflexiuni, stai in fund cu picioarele intinse si incearca sa atingi cu burta de picioare, atentie picioarele vor ramane drepte; stai in picioare, cu picioarele cracanate si incearca sa atingi podeaua cu mainile, incearca sa faci spagatul, sfoara, podul de jos ( cel de sus e mai greu ). Acum in legatura cu slabitul, nu manca prajeli, mananca salate si mai ales mananca varza, ea te va ajuta cel mai mult sa slabesti. Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes! Funda?

| Numero1 a răspuns:

Prin dieta si exercitii cardio cum ar fi pilates.
http://www.eva.ro/......13716.html
Dieta trebuie sa fie slaba in carbohidrati si bogata in vitamine, proteine, aminoacizi bla bla...
Adica poti consuma cat mai multe fructe ex.pepenele,banana,strugurele.
Cat mai multa apa.
Si carne doar de pui sau peste.
Desi toata lumea stie asta alergatul este si el bine primit in rutina zilnica si foarte bun pentru mentinerea formelor corpului, tonifierea corpului si slabirea regulata.
Sexi nu inseamna neaparat slab ca o aschie asa ca poti consuma din cand in cand si alimente mai "necorespunzatoare" unei diete, nu trebuie sa te abtii de la placeri.
Si cel mai important nu te infometa ca sa arati bine pentru ca poti face ulcer sau eventual te poti invata asa si in timp poti ajunge ca Bianca Draguseanu.
Bafta!

| Gunoi a răspuns:

Mananca fructe si legume (redu din mesele de dimineata si seara) mananca guma deoarece consuma caloriile si fa exercitii gen abdomene, joging sau dans (ask muzica si dansezi)

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns (pentru Gunoi):

Mancand guma faci cea mai mare greseala.Este o mare minciuna asta "cu consumatul caloriilor ". Ea nu face decat sa iti strice dantura si ATENTIE! ingrasa, exact opusul a ceea ce spui tu.

| Numero1 a răspuns (pentru Gunoi):

Bomboanele sunt derivate simple de zaharuri rafinate si sunt adesea facute din carbohidrati in proportie de 98-99%, ce inseamna asta, o gramada de carbohidrati transformati o parte mica in energie iar restul in grasime pusa la prastrat pe solduri, coapse si fund.

| Farmec a răspuns:

Pentru ca este vara iti recomandam un gel cu senzatie racoroasa:http://farmec.ro/produse/corp/cryo-gel-modelant-pentru-slabit-62.html
Are o acţiune imediată, cu un puternic efect de răcire şi o acţiune de durată cu efect de fermitate dat de complexul Bio-Slim PF, fapt ce amplifică procesul de slăbire. Uleiul natural de lămâie este excelent pentru tonifiere, fermitate, energizare. Gelul are proprietăţi puternic emoliente lăsând pielea catifelată, suplă şi delicat parfumată

| Gunoi a răspuns (pentru Stefaniaaaaaaaaaa1):

Nu prea stiu multe de guma scuza-ma oricum ziceam si eu credeam ca ajuta eu de obicei asa mananc excluzand guma o mananc mai rar si am 55kg la 1, 74cm

| Countergraful a răspuns:

Eu am facut 20 de abdomene in prima seara in a doua 30 in a 3 40 si asa am ajuns la 100. si intro luna vezi rezultate1winking si alimentatio,,, fara prajeli mananca fructe si legume