| superpissy40 a întrebat:

Cum pot sa imi fac parul filat cum are Bella Thorne in unele poze? Adica asa mai drept. Funda!

Uita-ti poze cu ea cand are parul filat:

http://lolozaur.net/wp-content/uploads/2011/10/poze-bell a-thorne-2.jpg

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:16

4 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Păi trebuie să îl ai filat. Apoi îl indrepți cu placa.
Baftă! :*

| superpissy40 explică (pentru Pisiquee):

Aha.pai si cum il tund ca sa il am filat?big grin

| Pisiquee a răspuns (pentru superpissy40):

Păi mai bine te duci la un hair-stylist deoarece acolo au toate "echipamentele " necesare.
Iar dacă vrei să ți-l tunzi acasă, ia-ți o foarfecă și să incepem!
Taie-ți parul in formă "de scară ". Adică să fie mai scurt in față. Sau cum dorești.
Apoi ține foarfeca vertical și taie vârfurile cât mai ciufulite. Lasă-ți imaginația să creeze ce vrei tu și cum vrei tu.
Baftă! ^^ :*:*

| wertori a răspuns:

Daca il ai drept lung il poti fila dar NU in scari. o sa se intoarca la varfuri si mai bine il filezi dar pe lungime. Apeleaza la un hair-stylist priceput ca sa iti iasa tunsoarea exacta. Dupa tunsoare
indreapta-ti parul cu o placa si produse speciale pentru proctia parului impotriva caldurii. Dar nu te tunde singura pentru ca e destul de dificila tunsoarea si dupa aia sa nu-ti para rau.