| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac parul brunet fara sa ma vopsesc? va rog mult de tot sa-mi spuneti am mare nevoie FUNDAA happy :*

9 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Da-ti cu cenusa in cap, iar apoi cand te speli, foloseste mult sampon.Succes!

| r4u10h a răspuns:

Ba proasto nu te baga in seama daca nu spui ceva folositor

| miha96 a răspuns:

Poti folosi ceai de castane sau zas mult de cafea. poti si cu cenusa dar nu recomand sau mai poti incerca ciocolata arsa. Spor la treaba!

| Kira22 a răspuns:

Exista niste spray-uri de diferite culori (rosu, verde, albastru, galben, negru...) cauta la tine in oras sau pe internet
bafta

| crazypuff09 a răspuns:

Poti sa folosesti o "vopsea" fara amoniac. Exista la pliculete si prin supermarket-uri, cam 10 lei sunt 2 plicuri si iti ajung pentru parul mediu. Pliculetele se amesteca cu apa din cate imi amintesc. Culoarea iese cam in 6 spalari. Depinde...

| r4u10h a răspuns (pentru miha96):

Miha ...si ce trebuie sa fac cu ceaiul de castane? happy

| Năpârlici a răspuns:

Mai stiam si cu frunze de nuc ca inchide culoarea parului, dar nu cred ca vei ajunge la brunet eventual la un castaniu sau ceva de genu. Poti folosi si un nuantator care nu ataca firul de par si care se duce dupa cateva spalari. Bafta! happy

| TimaTI a răspuns:

Dai cu spray negru

| miha96 a răspuns:

Pai il lasi sa se raceasca.cam un sfert de ora cam asa si apoi iti speli parul si in acelais freci acel zat de cafea dar nu mult il lasi cam 5 maxim 10 minute si apoi te speli doar cu sampon nu si balsam. sper ca ti-am fost de ajutor Bafta!