| nixyy a întrebat:

Cum pot scapa de baby hairs? Mi-au aparut prin primavara dar nu le-am dat importanta fiindca nu ma deranjau. Acuma in schimb sunt si mai multe fire si stau foarte inestetic. M-am gandit ori sa le dau cu fixativ (sincer nu prea imi place sa imi bag produse de astea in par) ori sa imi fac breton ca sa nu se observe deloc. Ce ziceti? Daca imi fac breton, are vreun sens sa imi fac curtain bangs? S-ar putea sa se observe asa, cu breton normal nu cred.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un proces normal de inoire a parului.
Nu trebuie de fapt sa-l ascunzi sau sa faci ceva, fiindca este f natural, normal, nu deranjeaza si nici nu streseaza pe nimeni, fiind prezent la toti oamenii, in special la copii si adolescenti,.

PS Incearca sa scrii si sa vorbesti romaneste, cand esti pe site-uri romaneste, ca sa nu creezi confuzii, mai ales cand nu stii sa te exprimi corect.

| elennax a răspuns:

Cu curtain bangs se observa. Ori breton clasic ori fixativ. Desi nu ar trebui sa iti faci griji, e ceva normal sa ai fire de par care mai ies.

| elennax a răspuns (pentru Violleta2022):

Te simti mai inteligenta daca ii spui ca (,) creeaza confuzii? Toata lumea stie cuvinte banale in engleza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru elennax):

Inteligenta ta sta probabil in bocanci, daca atat ai fost capabila sa intelegi, din ce am scris aici.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Am văzut de la DM un rimel pentru firele astea rebele.
Personal, nu am încercat, dar as vrea.