| Mikku a întrebat:

Cum pot scapa de ceva? De ceva timp am niste coji albe parca ar fi piele moarta in cap si cred ca e matreata.Am incercat totul si sampoane si cu otet si cu oua dar a mers pe maxim 2-3 zile.Cine stie ceva care sa functioneze toata viata? E jenanta sa stau cu matreata in cap mai ales ca sunt bruneta. sad

7 răspunsuri:
| paulica2003 a răspuns:

Si eu am matreata si nu o suport straight face trebuie sa ma spal zilnic... chiar si atunci mi se face repede iar :S

| faramatania a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/tratament+natural+matreata
http://www.naturaplant.ro/forum/matreata-t28.html
Un tratament, oricât de banal ar fi, trebuie susţinut în timp, numai aşa rezultatele vor fi evidente. :)

| alessia5158 a răspuns:

Cred ca un medic dermatolog ti-ar fi mai de folos decat o parere neavizata. Boli ale pielii scalpului sunt destule dar trebuiesc identificate si tratate de catre specalist. Ca sa-ti faci o idee, ia la puricat dermato- blogul acesta:http://dermato-venerologie.ro/......matologice

| Mikku explică (pentru alessia5158):

Pai m-am dus la dermatolog si a spus sa ma dau cu o crema dar imi facea mai rau...

| Pussychat a răspuns:

Da si eu la fel am avut incearca samponul activa plant si iti da si te speli odata la 3 zile si in catev zile iti trece

| alessia5158 a răspuns (pentru Mikku):

Ai facut tratamentul "cap- coada" si totusi ti-a facut mai rau? Sau l-ai intrerupt inainte de final --- ceea ce nu este bine!
Daca, intr-adevar, ti-a facut mai rau, solutia ar fi sa consulti alti doi dermatologi in vederea stabilirii unui diagnostic cert.

| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna.sunt consilier pentru un stil de viata sanatos..compania pe care o reprezint are niste sampoane naturale din aloe vera ..foarte eficiente pentru toate tipurile de par si pentru orice problema...imi poti lasa un mesaj pentru mai multe detalii.o seara frumoasa