| mars7 a întrebat:

Cum sa fac ca sa imi creasca parul mai repede? fara produse din comerthappy

Răspuns Câştigător
| aceeasi a răspuns:

Hey Maria! Nu te asteptai s iti raspund eu la intrebare, nu?
Poi eu zic in primul rand sa faci ceva si sa mai tunzi din varfurile tocate, fiindca altfel pe masura ce parul ca creste o sa iti creasca tot tocat. Eu am citit chiar de curand un articol despre cum sa cresti mai repede un par sanatos si frumos. Dintre sfaturi erau si sa bei multa apa pentru ca asa iti hidratezi parul si o sa creasca mai sanatos, sa eviti foehn-ul pentru a nu-ti mai arde parul. Stiu ca uleiul de ricin e foarte bun si el, iar partea buna e ca este ieftin (il gasesti la farmacie). Am mai citit si ca o masca cu albus de ou accelereaza procesul de crestere. Cam asta stiu eu sa iti spun.
Sper ca raspunsul asta lung te va ajuta macar putin happy

10 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Asteapta in jur de 6-24 luni ( depinde de parul tau ) si o sa vezi rezultate uimitoare ( daca nu-l tunzi desigur ).

| ZoZole33 a răspuns:

Pff stiam o gramada de tratamente naturiste pentru cresterea parului la mine si la unele prietene au dat rezultat urmatoarele:
1)ulei de floare soarelui cald (incalzit la microunde 30 de secunde uleiul trebuie sa fie cald nu fierbinte!, intre 5 si 10 linguri depinde de lungimea parului) te dai cu el la radacina inainte de baie si il tii 30 de minute si apoi te smeli obisnuit! (la fel poti face si cu uleiul de ricin, uleiul de argan si uleiul de masine)
2) masca de par din rodie si ulei esential de mustar se aplica pe parul uscat si se lasa sa actioneze intreaga noapte mai sunt nu imi mai vin acum in minte poti cauta si pe internet! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa nu ne mai fastacim aiurea si sa zicem ca x produse fac nu stiu ce minuni, vrei par des si sa creasca repede? Minoxidilul și anume nanoxidil iti sta la dispozitie, parul creste, nu mai cade si totul e perfect. Sau sunt suplimente speciale sau anumite vitamine de care ai nevoie pentru asta cauta pe net, era ceva legat si de vitamina b.

| floriasdfg a răspuns:

Atunci când îţi întinzi părul cu placa foloseşte un spray de protecţie pentru placă, nu e de dorit să ţi-l arzi. şi da, dacă îţi iei vârfurile la o lună şi jumătate-două creşte mai repede. poţi prepara acasă măşti pentru păr.
uită-te la articolele astea, te vor ajuta: http://www.perfecte.ro/......pede.html, http://www.acasatv.ro/......pede.html. mănâncă sănătos şi bea apă. succes!

| Rakanishuu a răspuns:

Ulei de ricin.

| mars7 explică (pentru aceeasi):

Merci,onihappy

| Classy a răspuns:

Tunde varfurile tocite, astea impiedica cresterea parului... Apoi stimuleaza circulatia sanguina a scalpului prin masaj, la orice ora doresti, cand te uiti la film, cand stai pe net.

| danyella12 a răspuns:

Incearca sa iti tai varfetele despicate, si apoi incearca uleiul de ricin e foarte bun.

| aceeasi a răspuns (pentru mars7):

Cu placere! Si merci mult pentru fundita!:*