| anne23 a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc?! Nu mult(2-3kg) si nici instantaneu. Mai ales la burta laughing am incercat de toate happy diete, sport si parca nimic nu functioneaza. Am ajuns sa mananc decat o data pe zi, la pranz, dupa care sa mananc o portocala sau un mar. As vrea cateva sfaturi, mai ales ca mai vine si Craciunul si nu vreau ca rochita absolut superba sa stea foarte urat laughing Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Strumpfi a răspuns:

Pai,daca spui de burta, incearca abdomene, dar nici chiar 100 de zi, pentru ca o sa faci patratele[si nu sunt prea feminine].Cam 50 in fiecare seara e bine.Si jogging. 15 minute pe zi intr-un parc pe langa casa ta.Si nu te infometa, incearca sa mananci sanatos.Lasa orice chips-uri sau snacks-uri.Si nu uita! De cei 2 litri de apa.
Uite un sfatbig grinimineata bea doua pahare cu apa rece deorece corpul tau va lucra foarte mult sa o aduca la caldura corpului, si astfel arzand foarte multe calorii!
Succes cu slabitul!:*

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dieta ta nu e-n regulă.Nu este corect să mănânci dor 1 dată pe zi. Încearcă să manânci puţin dar des şi mişcare multă.

| DiazAndreea a răspuns:

Multe abdomene si 3 mese pe zi fixe, de ex dimineata un iaurt, la amiaza o salata fie de fructe fie salata verde cu rosii dar fara ulei, si seara un fruct in afara de mar si banana

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca tu vrei doar o masa pe zi nu trebuie sa fie pranzul ci micul dejun deoarece caloriile pe care le consumi la micul dejun se ard foarte repede.
Si oricum cel mai bine este sa mananci de 5 ori pe zi cate putin. Si incerca 30 de minute de alergat in fiecare zi si cel putin 100 de abdomene.

| EvaneSScence a răspuns:

Mananca mai putin dar de 3 ori pe zi.
Fara dulciuri si fara suc acidulat. Bea apa plata.
Nu mai manca fructe seara.
Si fa exercitii pentru abdomen regulat.
E vorba de 3 kg. Astea se duc repede.

| Creattzaa a răspuns:

Incearca cu dieta dukan si incearca sa faci abdomene in fiecare seara, dar nu cred ca o sa scapi de burta asa repede pentru ca nu mai e asa mult pana la craciun

| anne23 explică (pentru Creattzaa):

Nu vreau sa slabesc pana la Craciun happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Strumpfi):

1. abdomenele NU te ajuta sa scapi de burta
2. patratelele NU se fac cu abdomene

mai documenteaza-te

| AmanoYuno a răspuns:

Eu am facut azi 130 de abdomene si incepe sa se dea jos ( de la 70 am facut o pauza si am continuat cu inca 60), Dar poti slabi usor si daca mananci sanatos si daca faci mai mult decat abdomene. Poti sa mai faci genoflexiuni, si, seara, cand stai in pat, poti sa faci exercitii cu burta, care inseamna sa strangi, si sa lasi burta si tot asa.
Eu asa fac si am inceput sa slabesc mai mult.Este foaret eficient si iti mai recomand sa mai cauti pe internet diferite viodeoclipuri cu oameni care fac exercitii.
Eu am cautat si am gasit un videoclip, nu mai stiu cum se cheama, in care am vazut foarte multe miscari bune pentru slabit.

| Dianatips a răspuns:

Abdomene e raspunsul, fa 2 seturi de 30 de abdomene, adica 60 in fiecare seara inainte sa te pui in pat, in plus vei dormi mai relaxata pentru ca ai depus efort big grin

| anne23 explică (pentru Strumpfi):

Am uitat sa specific ca fumez. si ca nu prea as vrea sa ma las. are asta vreo legatura? cunosc persoane care au slabit datorita fumatului si care au luat in greutate pentru ca s-au lasat de fumat.

| Strumpfi a răspuns (pentru anne23):

Nu s-au ingrasat pentru ca nu mai fumeaza, s-au ingrasat pentru ca au incercat sa inlocuiasca tigarile cu dulciuri sau ceva de rontaiala. Obisnuinta i-a dus la asta.