| TheDayYouDied a întrebat:

Cum sa fiu mai ... feminina?

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Dar ce ti se pare greu?
Machiaj, par mediu sau par lung si haine frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. Ingrijire. O crema de fata, una de maini, una de corp, una de calcaie, o emulsie pentru gat si decolteu si o crema pentru ochi. Te pensezi de cate ori e nevoie, prima data la salon si dupa le menti, si o data pe luna mai dai si pe la salon. Ai grija de par si unghii. La fel, unghiile prima data le vei face la salon, le da forma si bla bla bla. Si mie mi se pare mult mai ok sa ai unghiile nude, roz pal, alb laptos sau doar lacuite. Un efect frumos il da asortatul, unghiile sa aiba aceiasi culoare ca fondul de ten. Si aici bineinteles implica cumpararea unor produse cosmetice necesare pentru protejarea tenului impotriva impuritatilor, prafului si tot asa. Cu un fond de ten, un rimel, o pudra si un glos faci un machiaj foarte frumos. Cat despre haine trebuie sa rasfoiesti doar o revista de moda si sa tragi cu ochiul prin blogosfera, eu ma inspir mai nou de aici : http://alinaceusan.wordpress.com. Si daca intri pe profilul meu o sa gasesti blogul meu si pe el pareri despre diferite fonduri de ten.

Răspuns utilizator avertizat
| Miuriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce magazin ai luat acel fond de ten?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Miuriel):

Daca mi-ai zice si despre ce fond de ten este vorba ar fi mai ok. In orice caz toate fondurile mele de ten ( Astor, Maybelline, Avon, Maxfactor, Rimel etc ) sunt luate de la un magazin numit " parfumerie & cosmetica " sau ceva de genul. Oricum se gasesc in orice magazin cosmetic, si la Douglas in mall'uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Miuriel):

Ah, si daca vrei un fond de ten cu acoperire mare poti sa iti iei bourjois flower perfection foundation. Uite aici cateva poze cu tenul si tenul dat cu fdt :
Uite aici ce bine si-a facut treaba fondul de ten cu pudra Vichy, eu recomand Max Factor Crem Puff pentru ca are 21 grame si costa 18-20 lei, ce ai vrea mai mult :X :))?

http://macnetize.com/......batem.html

http://kristasbeautytips.blogspot.com/......ction.html

http://laurabalaban.blogspot.com/......eview.html
http://dianaionescu.tumblr.com/post/13508178614/giveaway-bourjois

| Miuriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos de raspuns.Te-am intrebat pentru ca eu folosesc fond de ten de la Avon si nu prea sunt multumita pentru ca am semne ramase de la cosuri, iar cand schimb mediul imi mai apar si semne vechi, ascunse sub piele.As vrea sa mi-l recomanzi pe cel mai bun.Eram curioasa de cel de la Rimel.Dar spune-mi tu care e cel mai bun. Daca ai putea sa-mi spui pretul si locul de unde l-ai luat ti-as fi recunoscatoare.Multumesc foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Miuriel):

Daca citesti raspunsul de mai sus o sa vezi recomandarea mea number 1 :)). Eu am fost foarte incantata de ce am vazut in acele poze si cu o pudra ca aceasta ar avea o acoperire foarte mare : http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html.
Bourjois tot in magazine gen Douglas sau de cosmetice se gaseste, exceptie Sephora care are doar produse de la firma lor si de la firme mari peste 150 la fdt. Revenind la fondul de la Borjois, acesta costa 70 lei ( numele complet l-am scris mai sus ). Mi se pare cam scumput sincera sa fiu dar e bun.

O alternativa ar fi Astor Perfect Stay, acopera foarte bine dar daca merge foarte bine cu primerul de la Sephora care costa 50 lei. Si pudra Max Factor din Review-ul de mai sus il ajuta sa reziste cat mai mult. Daca mai ai nelamuriri ma poti contacta aici : little.innocent_demon@yahoo.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Miuriel):

Ps : Astor-ul costa 38-40 lei.

| Miuriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci frumos! Nu-mi aparuse si celalalt raspuns.O sa incerc si fdt de la Bourjois si pe cel de la Astor,dar le voi incerca fara pudra pentru ca nu-mi sta bine(mai am puncte albe si nu arata tocmai bine).Si inca o intrebare, cum de ai tenul fara cosuri? Am vazut ca ai tenul foarte curat, foarte frumos.
Multumesc din nou pentru raspunsurile tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Miuriel):

Eu fac cosuri foarte rar, asa imi e natura, fac cosuri doar in perioada aia a lunii laughing si cand tenul meu prinde praf ( si alea nu se mai numesc cosuri, fac cosuri in piele care arata ca un jumatate de cireasa, aleluia! ). Dar in general nu fac nimic pentru cosuri, doar incerc sa ma demachez cat mai bine si incerc sa imi spal parul si mai ales bretonul cat mai bine pentru ca pe par se depune praful si microbii si ar face bardaf atingand tenul curat.
Eu incercasem de la Ivatherm, Akne-Syt pentru cosuri si am fost foarte multumita de ea, in vreo 2-3 zile mi-a trecut un cos care era in piele si nu avea de gand sa se duca, asta tot de la expunerea la praf, si iti dai seama ce chin era ca se situase el frumusel deasupra buzei. happy

Vreau sa zic ca acea pudra de la Max Factor are o acoperire foarte mare.

Daca mai ai nelamuriri ma poti contacta fara probleme kiss.