| LoOvE a întrebat:

Dau fundoi, serios! Am 13 ani.Am inceput sa ma depilez de la 12 ani cu crema.Pt.ca nu mai suport sa ma fac cu crema pentru ca crestea f.repede m-am dus cu mama l salon dar doare ingrozitor de tare, am fost de vreo 3, 4 ori dar nu pot rezista, transpir si ceara nu ia nimic si tremur toata.Inainte sa ma duc la salon, mama are un epilator acasa si am incercat si cu ala de nu stiu cate ori.Prietenele mele s-au obisnuit dar eu nu stiu de ce nu pot. N-am bani pentru epliare cu laser, cu lama nici nu vreau adica e acelasi lucru ca si crema, deci altceva ce pot face. Dau Fundoi va rog.Retete naturiste ceva? Va rog. Dau fundoi, fundoi, fundoi, fundoi!

Răspuns Câştigător
| bluexangel a răspuns:

Stii ...nu exista retete naturiste.Eu am tot 13 ani si ma depilez de mai mult timp ca tine pentru ca a fost nevoie :):):). Am inceput tot cu crema si am observat si eu ca pur si simplu cretea firul mai gros, mai des si tot mai rapid, asa ca mama mi-a sugerat sa incerc epilatorul, ca e mai eficient.Normal ca prima oara nu l-am suportat nici 3 secunde, asa ca l-am pus(epilatorul)pe laba piciorului (acolo unde nu este par)si am tot urcat cu el, dar fff incet, si da:m-a cam durut, dar pana la urma m-a tinut 2 saptamani si ceva. Aaa si ceara e buna si nu prea inteleg cum nu s-a luat la tine. Eu persoanl n-o folosesc, dar o vad pe mama.Deci... poti incerca cu epilatorul, ti-am zis, sau daca nu suporti deloc, incearca cu lama(care nu e chiar la fel ca si crema, pentru ca,,, crema i-a doar varfurile firelor si se consuma repede, lama le taie mai din profunzime, dar pana sa cresca dureaza 2-3 zile). asa ca mai ramane epilatorul. Uite, aici gasesti un site facut de niste specialisti in domeniu si sper ca te va ajuta:http://www.perfecte.ro/fashion-beauty/tu-ce-metoda-de-epilare-alegi.html Cam atat:iti urez succes Pupici :*:*:* Funda?:)

11 răspunsuri:
| OneMoreGirl a răspuns:

Mai bine te-ai adresa la un medic...

| cretzu94 a răspuns:

Eu sunt baiat, si sora mea s-a chinuit ani buni cu ceara, pe la saloane. dar si-a cumparat un epilator si nu doara asa tare, adica este suportabil si destul de rapid fata de ceara (stiu ca este suportabil caci prima data l-a incercat pe mana mealaughing )

| Marutza a răspuns:

Eu cred ca mai bine ai indurera aparatulbig grin... Dar nici sa te chinui nu e bine! laughing Mai bine aplica in zona corespunzatoare o masca obtinuta din mult zahar, sucul de la o lamaie si apa, fierte la foc mic pana devin pasta. Dupa 15 minute, indeparteaza cu un burete aspru masca si repeta tratamentul de doua ori pe saptamana.
Mai exista o masca din miere de salcam, combinata cu putin suc de lamaie- acelasi procedeu ca la prima masca.

Sper ca ti-am fost de folos! Succes!happy

| Loredana_4793 a răspuns:

Nu exista niciun fel de metoda naturala. Du-te in continuare la salon cu mama ta. Te va mai durea de 2-3 ori dar dupa aia e mai bine.Nu ai ce sa faci, te doare si cu epilatorul si cu ceara dar sunt metodele cele mai bune.Trebuie sa suporti un pic. Daca te epilezi cu ceara, in timp firele de par se vor rari. Te vei invata.Stii cum se spune"baba la frumusete sufera"hee hee.
pupkiss

| Antonik a răspuns:

Stiu, e ingrozitor. eu m-am dat cu crema ca sa imi cada parul, mi-a cazut, ira dupa aceea, dupa cateva saptamani mi-a crescut si m-am epilat dupa aceea cu aparatul deoarece era mai usor de epilat si nu ma durea foarte tare deoarece nu aveam un par foarte mare pentru a mi-l smulge puternic si a ma direa. Incearca asa.
Succeswinking Astept raspuns cu ce-ai facut. Te pup:*:*:*

| irr07 a răspuns:

Buna! happy eu folosesc epilatorul. iar pentru mine nu e chiar atat de dureros.
dar daca tu nu suporti poti sa dai inainte cu gheata si dupa aia il folosesti.reduce un pic durerea.succes!happy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu exista retete naturale.
cel mai bun e bicu, nu te tai.intr-adevar creste mai repede.
La inceput mi-era si mi-e frica de epilatorul ala, mai ales ca se auzea zgomotul ala.
mi-am pus castile in urechi am dat pana la refuz si am inceput sa ma epilez. N-am mai auzit sunetul si nu am mai simtit nici durerea. simteam niste ciupituri. e chestie de psihic.
Incearca:X!

fundoibig grin:X?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am rasp primatongue

| aangelia a răspuns:

Sincer si pe mine ma doare cu epilatorul. la inceput a fost asta...
apoi nu prea m-a mai durut.
deci, epilatorul e raspunsu. :*

Răspuns utilizator avertizat
| Ellena123 a răspuns (pentru cretzu94):

Surorile astea nu?laughinglaughing
P.S sunt fata