| FantasyNight a întrebat:

De la aparatele de ras electrice te poti irita? dau funda astept raspuns cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Nu aveam acea finete a tenului ca dupa un barbierit cu un gilette de exemplu...tot mai ramaneau ceva "tuleie" mici de tot ce-i drept dar ramaneau plu ca trebuie folosit daca nu zilnic atunci la doua zile obligatoriu pentru ca altfel firul de par nu mai inrta prin gaurelele sau sita aparatului fiind prea lungi ele se indoaie... iar cand totusi aparatul reuseste sa le ia, e trage de fir uneori de parca te penseaza! personal nu le agreez si prefer cele cu lame pe care le sti din magazine. de asemenea si la cele cu lame de exemplu eu nu folosesc cele cu capul acela mobil care chipurile copiaza mai bine formele fetei dar de fapt e vrajeala la un fir mai rezistent dupa cate-va folosiri si acelea incep sa te ''penseze''

4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Am folosit cand-va si eu si nu m-am iritat nici odata! am renuntat la el pentru ca nu mi se parea tocmai eficient in ce priveste calitatea barbieritului...

| FantasyNight explică (pentru michael5813):

Si cand te referi la eficient la ce anume mai exact?

| michael5813 a răspuns (pentru FantasyNight):

Am uitat sa-ti spun o chestie : daca te hotarasti sa ramai la aparate cu lame, nu folosi stilul clasic de inmuiere a barbii cu pamatuful! acela ajuta la iritarea tenului cel mai mult pentru ca nu sunt de calitate iar pamatuful pur si simplu te inteapa de mii de ori cand il folosesti chiar daca nu simti! e mai bine daca folosesti spuma de ras! pentru ca si eu am un ten sensibil asa am procedat si pot sa spun ca chiar nu mai am probleme de acest gen de foarte mult timp!

| FantasyNight explică (pentru michael5813):

Mai am sa te intreb cateva detalii daca poti si daca vrei cauta.ma pe id-u asta de mess dragos_16_03