| Ionuț346546 a întrebat:

Dimineață am folosit niște pudră de păr pentru că m-am dus la aniversarea cuiva și voiam să-mi stea părul bine toată ziua.Acum când am ajuns acasă m-am spălat pe cap cu șampon dar am văzut că mi-au căzut vreo 10-15 fire de păr. Pudra asta o folosesc de obicei în zilele de școală și la ocazii speciale apoi mă spăl pe cap seara.S-ar putea să chelesc dacă mai continui să o folosesc?(și ca idee folosesc pudră de la Bandido, cea albă)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pudra de par este cancerigena, de aceea este recomandata sa nu fie folosita deloc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu are cum sa-ti cauzeze pudra caderea parului. Poate ai frecat tu prea tare cu mainile prin par si de asta au cazut. Iar daca esti predispus la calvitie nu prea ai ce sa faci, odata si odata tot o sa chelesti. Dar sa speram ca nu. Barbatii de la tine din familie au chelie?

| Ionuț346546 explică (pentru Furnicuta000):

Bunicul și tatăl meu nu au chelie, dacă nu e de la pudră s-ar putea să fie de la șampon cred