| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza nu îmbătrânesc la fata? Adică îmbătrânesc dar foarte greu? E genetica cauza sau ce ar fi?

14 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Da, genetica, asiaticii imbatranesc (la fata) mult mai greu ca europenii
e o chestie sa vezi o asiatica de 30 de ani si sa zici ca e adolescenta, sau una de 40 si sa nu ii dai nici 30

sau invers, cauta Mandy Moore, pana la 20 arata incredibil, dupa aia... nu prea, DELOC
tipa, m-a rupt in "A Walk to Remember" insa in "Midway" mi s-a parut cunoscuta, dar nu am recunoscut-o, atat de tare s-a schimbat

| Jessica1235 a răspuns:

Probabil așa ești tu, ai o piele foarte sănătoasă. Am auzit că, cremele și anumite cosmitice fac pielea să îmbătrânească mai repede plus alimentația care nu mai e ce-a fost acum mult timp.

Bucură-te de acest avantaj, nu mulți au parte de așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jessica1235):

Mă bucur, dar unii spun că din cauza faptului că nu prea am muncit arăt așa laughing Și ca sa arat și mai tânăr ce as putea lua?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Am văzut că ei îmbătrânesc greu la fata, dar mănâncă mai sănătos în comparație cu noi. Până la 20 nu e ieșit din comun, până la 40 ar fi, hai 35

| Mosotti a răspuns:

Este genetica, ai mare noroc. Genetica hotaraste de cate ori se regenereaza celulele.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, deh, la noi sare la greu, la ei sos de soia, si ala cate putin

totusi, au inceput sa se ingrase si asiaticii tot intr-o veselie prin tarile mai rasarit bogate: China, Japonia, Corea de Sud, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am noroc dar cu kg nu prea am noroc, acum fac eforturi supraomenești sa nu mai mănânc aproape deloc.

| 1234568807 a răspuns:

Pai cati ani ai de vrei sa imbatranesti la fata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1234568807):

Am întrebat în ideea sa știu cauza, că mie îmi convine sa arat mereu tânăr.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1234568807):

Nu cred că e relevantwinking

| Jessica1235 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că ține de faptul că muncești mult sau nu. Am o colegă care are spre 50 de ani și arată de aproximativ 30.

Nu cred că ai cum să te faci să arăți și mai tânăr. Poate doar cu makeup laughing

Bucură-te de viață nu îți irosi timpul cu, cum arăți (te speli, parfumezi etc) și cam atât, astea sunt chestiile importante.

| Caddy1609 a răspuns:

Știați ca există o afecțiune medicală in care "pacientul" nu vrea decât atenție de la cei din jur?
Esti pe calea cea bună.
Nu dai niciun detaliu, doar te lauzi.Grea boală.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E f relevant ce varsta ai, cum nu? Ca e una sa ai 30 si sa arati de 18, si alta e sa ai 40 si sa arati de 18, si cu totul alta daca ai 50 si arati de 18.
Ptr ca pana la o anumita limita e mai des intalnit, dupa acea limita, deja devine minune cam unicat.

Chiar e chestia principala varsta, eu am 44, nu mi-e rusine sa zic ce varsta am.