| RaluLoveM3 a întrebat:

E posibil sa ti se ingrase parul pentru ca te speli de multe ori pe cap?

10 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Eu zic ca mai mult conteaza calitatea produselor nu neaparat numarul spalarilor!

| rebecahorj a răspuns:

Da.dar tine foarte mult si de produsele folositewinking sa ti cont de asta.

| RaluLoveM3 explică (pentru Doctorfishadi):

Head&shoulders e destul de bun, zic laughing.

| lalaballet a răspuns:

Da,dar sa stii ca ti se unge foarte repede si va arata oribil!

| andraalexa99 a răspuns:

Da, dar depinde si de tipul de sampon si balsam folosite dar si cantitatea acestora.

| Madayna a răspuns:

Da, parul se ingrasa daca te speli de mult ori intr-un interval mic de timp.

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns:

Este important sa alegi un produs care iti face bine la scalp in primul rand, apoi este bine sa nu exagerezi nici cu spalarile, dar in pricipal este bine sa incerci cat mai multe produse sa vezi care iti face bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, este posibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza numarul spalarilor. Parul ti se ingrasa datorita scalpului capului tau si datul cu mainile prin par.

Ideea este ca atunci cand te speli sa iti masezi capul, parul si inclusiv scalpul bine de tot. Si o metoda foarte buna sa vezi daca este curat este sa apesi pe parul tau cu degetele si sa vezi daca "scartaie". Stii cand dai cu mainile umede pe o farfurie abia spalata? Sunetul acela? Exact asa trebuie sa faca si parul tau.

Abia atunci vei sti ca ai parul curat. Si sincer, va dura mai mult pana ti se va ingrasa din nou. Vei vedea, functioneaza.

O zi frumoasa iti doresc!

| DuTzZ a răspuns:

Cred ca da. daca te speli zilnic de exemplu scalpul o sa secrete mai mult sebum si ti se ingrasa parul, dar depinde si de ce sampon folosesti si de parul tau.