| PinkSugar a întrebat:

Este buna apă oxigenată pentru decolorarea parului am parul brunet natural?

4 răspunsuri:
| Constantin9704 a răspuns:

Te-ai gandit ca exista o mica sansa sa-ti intre in ochi sa sa-ti arda ochii?

Ai putea incerca si cu HCl, 99%.

| 93Anna93 a răspuns:

Nu este buna. Pe langa faptul ca daca iti intra in ochi e nasol, iti degradeaza parul si culoarea obtinuta e urata( de vede de la o posta ca e falsa).Mai bine te duci la coafor, dar chiar si decolorarea pe care ti-o fac acolo iti face parul praf.

| LoOvE a răspuns (pentru 93Anna93):

De unde esti tu asa sigura c se intampla asta?

| 93Anna93 a răspuns (pentru LoOvE):

Pentru ca stiu un caz concret. O colega de clasa careia i s-a parut s-a parut interesant sa isi decoloreze parul cu apa oxigenta. Era tunsa in scari si a vrut sa isi coloreze partea de pe dedesubt(partea cea mai lunga a parului).Si-a colorat-o pe jumatate, adica de la prima scara in jos.A obtinut un galben orbitor, iar parul colorat nu i-a mai crescut. A fost nevoita sa se tunda la nivelul primei scari.