| MoonLight a întrebat:

Exista nuantator sau vopsea nepermanenta violet/mov? Se gaseste in magazine? Am incercat cu violet de gentiana, dar e prea mult stres cu murdaritul hainelor si al pernei.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu hartie creponata. Se ia dupa 2 trei spalari.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da, exista, dar nuantatorul se prinde foarte greu pe parul inchis si la fel ca violet de gentiana se duce destul de repede daca esti uda pe par, adica daca te ploua iti murdaresti hainele, si inca un lucru cat timp ai nuantatorul in par cand faci baie, te speli pe cap o sa iti curga foarte multa vopsea.

| MoonLight explică (pentru LaLaura):

Nu ma deranjeaza daca se ia la spalare, ma deranjeaza ca si atunci cand e uscat pateaza. Am parul deschis la culoare.

| LaLaura a răspuns (pentru MoonLight):

Cand este uscat nu se duce, doar daca este umed sau ud parul. Si se cam duce culoarea dupa 10-15 spalari, dar treptat, adica pe la sfarsit te trezesti cu un portocaliu pe par, acum depinde si cat de deschisa e culoarea parului, eu il aveam blond deschis.

| BeautyOfWeb a răspuns:

Buna, eu am folosit movie colors de la bes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopsea direction, o gasesti pe gotica.ro sau in Bucuresti. tongue

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Iti poti cumpara, un spray mov/violet pentru PAR, de la orice magazin...(Aproape)
Fundita?