| gfgvbvmh a întrebat:

Explicati-mi cineva cum merge treaba cu epilatul ce ceara, o saptamane esti epilata, frumos iar doua astepti sa ti creasca firul de par destul de lung pentru a fi epilat din nou?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general se face o data la o luna. Eu asa fac daca. creste repede la tine parul poti face o data la 3saptamani dar in general se face o data la o luna ca sa creasca parul i mai mult ca sa se ia ca altfel nu merge

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Epilatul cu ceara: Poate dura pana la 4 saptamani, daca parul este indepartat cu radacina si nu e rupt.
Da, in general parul trebuie sa fie lung ca sa poata fi smuls

| gfgvbvmh explică (pentru anonim_4396):

Dar chestie e ca imi e cam rusine sa stau cateva saptamani cu parul pe picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu se vede foarte tare primele doua trei saptamani, nu te ingrijora. Abia a treia a patra saptamana se observa daca te uiti foarte atent de aproape. Sper ca te-am ajutat, succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A si mai e important ca sa ai grija cum smulg, sa "dezlipesti" repede, asa va fi mai profesionist si nu te va durea atat de tare daca smulgi incet te va durea si e foarte posibil sa nu seia asa bine parul asta o spun din experienta