| GeogG23 a întrebat:

Fetele de pe TPU: ce creme folositi pentru corp/fata? Ma intereseaza mai mult cele de zi/noapte sau un skincare.

3 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

The ordinary pentru hidratare

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pt corp: cateva picaturi de ulei de masline pe pielea umeda.
Pt fata: numai produse romanesti. Equilibrium si AslaVital de la Farmec.

| Furnicuta000 a răspuns:

Industria beauty vrea sa faca bani, de asta vezi promovandu-se rutine de ingrijire cu 20 produse dar in realitate nu ai nevoie de atatea. Dimineata sunt suficiente un gel de curatare, o crema hidratanta si un spf iar seara o apa micelara (pentru a indeparta spf ul si machiajul), un gel de curatare, o crema hidratanta si un exfoliant (un acid). Eu una nu detin decat gel de curatare, spf si crema hidratanta. De fapt folosesc o lotiune hidratanta (aia de la cerave la 1 litru care ma tine minim 6 luni) pentru ca am ten gras si lotiunea e mai usoara decat crema, nu blocheaza porii.
Tu poti sa incerci mai multe produse sa vezi care ti se potrivesc