| Sara2 a întrebat:

Fetele, va rog ajutor sunt disperata dati-mi un sfat!
diseara am banchet si chiar azi, acum, mi-a venit menstruatia, la banchet voi purta o rochie scurta neagra, ce ma sfatuiti sa fac, imi e f frica sa nu o patesc, ajutor un sfat? imi e teama pentru ca e prima zi si eu voi purta rochie

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal in prima zi de menstruatie nu ti vine asa mult, nu ti mai fie frica ca doar nu ti ridica nimeni rochia sa se uite, te duci mai des la baie si totul va fi ok... distractie placuta!

| Locanonimus a răspuns:

Ia-ti un O.B e mai sigurbig grin

| Adriana a răspuns:

Ob cel mai bun! nu vei avea parte de surprize. in schimbi des...2-3 ore in functie de "flux" laughing

| akaleesh20 a răspuns:

In prima zi nu curge asa de mult...iar daca nu mai esti virigina foloseste ob pro confort.atltfel nu! nu te speria si nu dramatiza pentru ca nu este cazulhappy. daca esti virgina foloseste absorbant cu putere mare de absorbtie si (sper sa nu razi dar si eu fac asa in cazuri extreme) ia peste perechea de slip pe care ai lipit absorbantul o alta pereche de boxeri care sa fie din dantela si mai stramta sa nu se vada formatul absorbantuluihappy

| PinkPanther a răspuns:

Poti sa iti iei un absorbant de noapte, din acela mare, ca sa fii sigura ca nu patesti nimic, dar nu ar trebui sa ai probleme, nu prea ai ce sa patesti. Distractie placuta

| stanley666 a răspuns:

laughing))

| MyPassion a răspuns:

Pai poti purta un tampon ob ca sa fii mai sigura, dar eu cred ca fiind prima zi nu vei avea probleme, si mai ai si rochita neagra ...Succes.:*

| crazycrazy89 a răspuns:

Buna,palomma! in primul rand stai linistita, nu dispera. poarta rochita si incearca sa nu dansezi sau sa topai prea mult.Este foarte bine sa ai la tine absorbante si sa te duci destul de des la toaleta 2-3 ori pe ora, chiar daca pare stupid asa vei putea sa te simti cat de cat bine si vei fi o.k.nu renunta la distractie pentru asta.te pup, crazycrazy!

| Codrin_Turcanu_1991 a răspuns:

Deci asta inseamna ca nu o sa ti-o iei in baie cum e la moda pe la banchete..imi pare rau ca iti strica menstruatia cea mai faina zi din liceu smug

| Sara2 explică (pentru Adriana):

Nu suport ob, mi-am luat odata ob mini si nu am putut sa il bag
nu sunt virgina dar pur si simplu nu il suport

| Sara2 explică (pentru Codrin_Turcanu_1991):

Sunt eleva la seral deci am o varsta, chiar daca ar fi sa nu fiu pe stop, doar nu sunt atat de cretina precum copilele din ziua de azi
vai de capu si de steaua lor