| Anonim2htqbf a întrebat:

Gel pe unghia naturala, cum se aplica pas cu pas (fara constructie)? Multumesc

3 răspunsuri:
| octaviatatar a răspuns:

Pai cu constructie sau fara se aplica la fel. nu trebuie specificat

| Anonim2htqbf explică (pentru octaviatatar):

Imi poti spune pasii te rog? daca stii

| Annouka a răspuns:

Pasul 1 Ce iti trebuie:
Solutie de indepartat,Cuticule (firma dorita), Cuticule remover, Primer unghii (firma dorita), Gel colorant ce culoare vrei(firma dorita), Pensula gel nr. 4, Instrument cuticule,Gel UV de camuflaj(firma dorita), Cleaner (firma dorita), Servetele de unghii, Pila fina, Gel UV 3 in 1 (firma dorita), Lampa UV (pentru uscare), Sabloane de unghii, Pamatuf de praf petru unghii, Gel finish (firma dorita), Pila abraziva, Ulei de cuticule.
Pasul 2: Matuirea unghei naturale-se foloseste pila fina pentru indepartarea luciului natural al unghei.
Pasul 3: Apicare Cuticle Remover- se aplica pe cuticul si ajuta la indepartarea ei.
Pasul 4: Se indeparteaza cuticulele cu ajutorul instrumentului de cuticule.
Pasul 5: Se fixeaza sabloanele retuzabile pentru prelungirea unghei.
Pasul 6: Se aplica primer pe ughii si se lasa timp de 2 minute sa se usuce la aer. Foarte important: nu se atinge patl unghiei cu mana
Pasul 7:Se construieste unghia falsa cu gel UV 3 in 1 transparent cu ajutorul pensulei nr 4dupa care se intareste la lampa UV timp de 2-3 minute.
Pasul 8:Se degreseaza unghiile construite cu cleaner.
Pasul 9: Se pileste unghia si se da forma dorita cu pila abraziva
Pasul 10: Se aplicaun strat de gel de camuflaj pentru acoperirea imperfectiunii si se intareste in lamnpa UV timp de 3 minute.
Pasul 11: Se pilete ungia cu uniformizare cu pila fina.
IN rest nu mai stiu scuze...