| DianaDiia15 a întrebat:

Heei, cum as putea face sa imi creasca parul mai repede?

11 răspunsuri:
| Pinkandblack a răspuns:

Hey. poti incerca cu ulei de ricin il gasesti in farmacie, il amesteci cu 1 galbesnus de oua ( o singura lingura de ulei ) si il aplici pe par, dormi peste seara cu el, cu o casca de dus pe cap, sau il aplici si stai 30 de min :*

| NASA10 a răspuns:

EEEee asta dureaza trubuie tuns mai des.

| haineieftine1989 a răspuns (pentru NASA10):

Uite aici ce trebuie sa faci pentru un par frumos
http://aflati.com/......natos.html

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Este un truc babesc : amesteci un galbenus de ou cu ulei de masline(1-2 lingurite) extravirgin si aplici pe parul uscat. Apoi te speli pe cap si iti tai in fiecare luna varfurile despicate. Cam miroase a ou dar se evapora. P.S. Trebuie sa repeti aplicarea de ou+ulei cam de 2 ori pe saptamana.

| Banari_Caterina_1992 a răspuns:

Taiel putin la capete, fa masti cu ulei de ricin, cu galbenus de ou si vei vedea ca incepe a creste. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cap sunt niste foliculi pilosi iar din ei creste parul ca sa ajuti parul sa creasca trebuie sa-l ajuti din interior cu suplimente. Exista aspasia si tot felul de minuni. Eu luam vitamine de la A la Z si imi crestea parul repede dar mie imi cresc 2 cm pe luna lejer.happy

| Happy4you a răspuns:

Uleiul de ricin este special pentru asta. Il gasesti la farmacie. Il poti aplica seara sau dimineata. Succes :*

| DianaDiia15 explică (pentru BarnaCamelia2001):

Ai incercat, este folositor?

| BarnaCamelia2001 a răspuns (pentru DianaDiia15):

Da. Daca nu incercam nu ti-l recomandam. Si in plus. iti face parul foarte moale.

| DianaDiia15 explică (pentru BarnaCamelia2001):

Multumesc, am sa il incerc :*

| PeFuga a răspuns:

Poti incerca cu niste masti naturale, gasesti pe net retete. Poti sa il periezi mai des (periatul, dar si masajul scalpului accelereaza circulatia sangelui si astfel parul va creste mai repede).
Ceva ce la mine a functionat mereu a fost samponul impotriva caderii parului de la Gerovital. Se gaseste peste tot si costa in jur de 12 lei. Mie de la el mi-a crescut mult mai repede parul de la el.
Un alt secret care se spune ca merge este sa te tunzi atunci cand luna este in crestere (intre luna noua si luna plina). Eu nu am incercat asta, dar intentionez. Cica iti va creste parul mai repede si mai viguros!